/  / Hyundai i20 w wersji na LPG

Hyundai i20 w wersji na LPG

gazeo.pl|
null
© Hyundai
null

Firmy Hyundai Motor Poland i Czakram (przedstawiciel marki BRC) podpisały porozumienie, na mocy którego niebawem w salonach marki Hyundai pojawi się model i20 z zamontowaną instalacją gazową objętą gwarancją producenta.

Samochód, napędzany 85-konnym silnikiem o pojemności 1,2 litra, wyposażony będzie w sekwencyjną instalację gazową Sequent24 marki BRC. Toroidalny zbiornik gazu polskiej firmy Stako, o pojemności aż 47 litrów (użytkowo około 39 litrów LPG), montowany będzie w bagażniku, we wnęce koła zapasowego.

Instalacja LPG objęta będzie 5-letnią gwarancją, podobnie jak sam samochód.

Wszelkie przeglądy i bieżąca obsługa instalacji LPG dokonywane będą w serwisach marki Hyundai. Montaż instalacji gazowej dokonywany będzie przez firmę Czakram w Centrum Logistycznym Hyundaia.

Kontrakt obejmuje konwersję zasilania 200 samochodów (z możliwością rozszerzenia liczby pojazdów).

Współpraca Hyundaia z firmą Czakram sięga 2001 roku. Od tego momentu w salonach zaczęły się pojawiać modele Accent, Getz, Lantra czy Santa Fe zasilane autogazem. W autach koreańskiej marki zamontowano ponad 1 500 instalacji BRC (zarówno przez centralę, jak i przez lokalnych dealerów).

Szczególnie udane były lata 2004 i 2005. Przedstawiciele producenta instalacji gazowych mają nadzieję, że współpraca dotyczyć będzie wszystkich modeli oferowanych przez Hyundaia.

Cena samochodu z instalacją LPG nie jest jeszcze znana, jednak jak określił ją przedstawiciel firmy Czakram, będzie to „atrakcyjna cena rynkowa”.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane