/  / Hyundai i10 doceniony

Hyundai i10 doceniony

Hyundai|
null
© Hyundai
nullnullnullnull

Zaledwie cztery miesiące od wprowadzenia na rynek model Hyundai i10 Nowej Generacji może pochwalić się sukcesem sprzedażowym w Europie i zdobyciem 10 istotnych nagród, przyznanych głównie przez ekspertów branży motoryzacyjnej.

Zdobytym ostatnio wyróżnieniem jest prestiżowa nagroda Red Dot, powszechnie uznawana za wyznacznik innowacji w zakresie designu. Hyundai i10 Nowej Generacji konkurował z ponad 4 600 produktami i został doceniony przez jury złożone z zawodowych projektantów, wykładowców uczelni i dziennikarzy.

Francuski magazyn L’Argus ogłosił Hyundai'a i10 „Najlepszym Miejskim i Wszechstronnym Samochodem Roku”, zwracając uwagę na wydajny silnik, wysoki poziom wyposażenia standardowego i 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

W Wielkiej Brytanii samochód zdobył aż trzy tytuły. Pierwszy to „Najlepszy Mały Samochód Miejski” przyznany przez magazyn GQ za połączenie "stylowej subtelności z wielkomiejskim charakterem". CarBuyer przyznał modelowi i10 tytuł "Samochód Roku" oraz "Najlepszy Samochód Miejski", wysoko oceniając jego jakość, styl i wartość. Również magazyn WhatCar docenił najmniejszy model w portfolio Hyundai'a, określając go "Najlepszym Samochodem Miejskim".

"Flotowy Samochód Roku 2014" to wyróżnienie niemieckiego Firmenauto w kategorii "Mały samochód", przyznane przez jury złożone z 280 niemieckich managerów flot, którzy jednomyślnie nagrodzili i10 za pewne prowadzenie, komfort i niskie koszty użytkowania.

Magazyn Top Gear określił i10 jako "Najlepszy Zakup Roku" za dostarczenie Klientom wartości powyżej ich oczekiwań, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości.

Jury konkursu Autobest, złożone z międzynarodowych dziennikarzy motoryzacyjnych, również przyznało swoją główną nagrodę "AUTOBEST 2014" modelowi i10, który został doceniony m.in. za przestronność i wysoką jakość.

Magazyn Auto Motor i Sport w Polsce wyróżnił Hyundai'a i10 Nowej Generacji w kategorii "Małe Samochody" w organizowanym przez siebie konkursie BEST CARS 2014.

Turecki magazyn Otohaber docenił podejście marki Hyundai do innowacyjnego projektowania samochodów, przyznając modelowi i10 tytuł "Projekt Roku". Dzięki wyróżniającym na tle konkurencji cechom Nowy i10 zyskał także status "Najlepszego Samochodu Segmentu A".

Konkurencyjność modelu i10 Nowej Generacji została również potwierdzona przez analityków branży motoryzacyjnej. Badania przeprowadzone w pięciu krajach europejskich wykazały, że i10 zachowa lepszą wartość rezydualną w porównaniu do swojego poprzednika.

W Niemczech, po trzech latach eksploatacji, samochód utrzyma 48,6% swojej wartości, co jest jednym z lepszych wyników w klasie. Podobne wyniki spodziewane są w innych krajach europejskich – we Francji 54,1%, w Hiszpanii 46% oraz 49,8% w Wielkiej Brytanii.

Hyundai i10 Nowej Generacji jest produkowany w tureckiej fabryce Hyundai'a w Izmit. Jej zdolność produkcyjną zwiększono do 200 000 samochodów rocznie, dzięki inwestycji 508 milionów EUR w rozbudowę i unowocześnienie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane