/  / Hybrydy Toyoty rosną jak na drożdżach

Hybrydy Toyoty rosną jak na drożdżach

null
© Toyota
null

Od stycznia sprzedaż hybrydowych modeli Toyoty w Polsce podskoczyła o ponad 100%. Wysoko punktuje m.in. nowa RAV4 – i to mimo krótkiej jeszcze kariery rynkowej.

Od stycznia do końca września polscy klienci kupili łącznie 5 562 nowe samochody Toyoty z napędem hybrydowym. Czyli innymi słowy aż o 106% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Najpopularniejszym samochodem hybrydowym Toyoty w Polsce jest Auris Hybrid: od stycznia importer doliczył się już 2 789 sprzedanych egzemplarzy, co przekłada się na wzrost o dynamice 47%. Co ciekawe, udział wersji hybrydowej w łącznej sprzedaży Aurisa kształtuje się na poziomie niemal 35%.

Z kolei drugi najlepszy wynik sprzedaży wśród hybrydowych Toyot na polskim rynku zapewniła sobie RAV4 Hybrid – debiutująca w kwietniu tego roku. Do końca września z salonów wyjechało już 1 536 egzemplarzy. A miejsce trzecie w statystykach należy się Yarisowi Hybrid: ten akurat gracz uzyskał rezultat na poziomie 1 057 egzemplarzy (+34%).

Co warto jednocześnie podkreślić, w samym tylko wrześniu klienci nad Wisłą złożyli na hybrydowe Toyoty aż 1 136 zamówień. Najwięcej – na debiutujący właśnie model C-HR oraz na "ravkę".

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane