/  / Hybrydowa Toyota RAV4 w cenie diesla?

Hybrydowa Toyota RAV4 w cenie diesla?

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowa Toyota RAV4 pojawi się na polskim rynku w roku 2016. Według zapowiedzi importera, wersja hybrydowa "ravki" będzie cenowo skalkulowana mniej więcej na poziomie diesla z automatem.

Toyota RAV4 właśnie doczekała się gruntowych zmian modernizacyjnych. W ramach face-liftingu przeprojektowano wygląd przedniej oraz tylnej części nadwozia, nie wspominając o nowych elementach w kabinie pasażerskiej. Jednym z takich elementów jest 4,2-calowy kolorowy wyświetlacz umieszczony między zegarami oraz 7" ekran dotykowy, który obsługuje pokładowy system multimedialny.

Do gamy oferowanych systemów bezpieczeństwa dodano pakiet Toyota Safety Sense: układ ochrony przedzderzeniowej Pre-Crash, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne światła drogowe, system odczytywania znaków drogowych czy aktywny tempomat.

Wszystko widać
Jako nowość, RAV4 będzie można wyposażyć w kamerę panoramiczną 360° (Panoramic View Monitor). Układ wykorzystuje cztery kamery umieszczone pod bocznymi lusterkami, z przodu i z tyłu samochodu. System pozwala uzyskać wizualizację 3D całego otoczenia pojazdu podczas postoju i powolnej jazdy. Podczas manewrowania wyświetla także rekomendowaną drogę wyjazdu do tyłu.

Widok z przedniej i tylnej kamery osiąga kąt 180°, co umożliwia obserwowanie tego, co dzieje się w martwym polu lusterek. Panoramiczny zoom pozwala zaś bliżej się przyjrzeć wybranym obiektom.Tak jak Auris
Podobnie jak w przypadku modeli Auris oraz Yaris, tak i Toyota RAV4 doczekała się wersji hybrydowej. Rozwija ona moc maksymalnie 197 KM przy średnim zużyciu paliwa deklarowanym przez producenta na poziomie od około 4,9 l/100 km. Do zmiany biegów służy bezstopniowa przekładnia elektryczna E-CVT z możliwością ręcznego wyboru trybów jazdy.

Ponadto, nowa Toyota RAV4 będzie dostępna do wyboru z turbodoładowanym silnikiem Diesla 2.0 o mocy 143 KM i z momentem obrotowym 320 Nm. Jest również udoskonalony benzyniak 2.0, który rozwija 152 konie oraz moment obrotowy maksymalnie 195 Nm.

Ile to będzie kosztować?
W salonach Toyoty nowa RAV4 pojawi się w roku przyszłym. "Mamy nadzieję, że tak jak w Yarisie i Aurisie wersja hybrydowa będzie skalkulowana cenowo na poziomie diesla z automatyczną skrzynią biegów. I mamy nadzieję, że klienci szukający diesla będą wyjeżdżali z naszych salonów finalnie RAV4 hybrydowym - zapowiada Robert Mularczyk z Toyota Motor Poland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane