/  / Hybrydowa Toyota RAV4 będzie w Europie

Hybrydowa Toyota RAV4 będzie w Europie

null
© Toyota
nullnullnullnull

Toyota RAV4 Hybrid AWD – zaprezentowana właśnie podczas wystawy moto w Nowym Jorku – trafi też do sprzedaży na rynku europejskim. Debiut w salonach zaplanowano na początku 2016.

20 lat temu Toyota zaprezentowała pierwszą generację modelu RAV4, który stał się jednym z pionierów segmentu SUV. Dziś firma wprowadza do najnowszej odsłony "Ravki" napęd hybrydowy. Wersja RAV4 Hybrid z napędem na cztery koła będzie wykorzystywała silnik benzynowy o pojemności 2,5 l oraz motor elektryczny, napędzający tylne koła.

Debiut napędu hybrydowego pod maską jednego z najlepiej sprzedających się SUV-ów jest także okazją do modernizacji RAV4. Zmiany objęły stylistykę nadwozia, poprawę jakości we wnętrzu oraz wprowadzenie nowych elementów wyposażenia i technologii bezpieczeństwa.

W przeprojektowanym przodzie RAV4 wyróżniają się reflektory z technologią Full LED – wykorzystywaną w światłach do jazdy dziennej, mijania i drogowych. We wnętrzu pojawiły się nowe, miękkie materiały wykończeniowe, powiększony ekran systemu multimedialnego oraz nowy, kolorowy wyświetlacz komputera, umiejscowiony między zegarami.

Do nowinek technicznych można także zaliczyć m.in. kamerę panoramiczną 360 stopni.

Akcent na bezpieczeństwo
Wśród systemów bezpieczeństwa znajdzie się pakiet Toyota Safety Sense: ochrona przedzderzeniowa Pre-Crash, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne światła drogowe, system odczytywania znaków drogowych czy aktywny tempomat.

Na początku przyszłego roku nowa Toyota RAV4 Hybrid AWD zadebiutuje w salonach na rynku europejskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane