/  / Hybrydowa ofensywa Audi

RYNEK | Hybrydowa ofensywa Audi

Automotive News|
null
nullnullnull

Jak informuje portal Automotive News, jeszcze w czerwcu do niemieckich salonów Audi trafi pierwszy, hybrydowy model plug-in tego koncernu - A3 Sportback E-tron. Ogółem, firma planuje zaprezentować co najmniej cztery nowe auta hybrydowe tego rodzaju.

A3 Sportback E-tron może być napędzany energią elektryczną, która umożliwia przejechanie dystansu do 50 km. Przy zastosowaniu silnika benzynowego zasięg auta wzrasta do 600 km. W klasie kompaktowych hatchbacków A3 Sportback E-tron będzie konkurować m.in. z elektrycznym modelem BMW i3, którego zasięg jazdy wynosi ok.160 km lub 300 km w wersji o zwiększonym zasięgu.

"Mocno wierzymy w technikę hybrydową typu plug-in i w każdym roku zamierzamy wprowadzać do sprzedaży tego rodzaju model, począwszy od Q7 w roku przyszłym, następnie A6 sedan z długim rozstawem osi dla Chin oraz A8," wyjawił Rupert Stadler, dyrektor generalny Audi.

Kierownictwo Audi jest przekonane, że auta hybrydowe typu plug-in są najlepszym rozwiązaniem dla pojazdów o niskiej emisji, ponieważ nie napotykają na te same ograniczenia dotyczące zasięgu, co pojazdy elektryczne, napędzane wyłącznie bateriami. Hybrydy plug-in używają konwencjonalnego silnika spalinowego, ale mogą również poruszać się o napędzie elektrycznym. "Hybrydy plug-in są pojazdami elektrycznymi do codziennej jazdy, dokładnie tym, o co proszą nasi klienci”, powiedział R. Stadler.

A3 Sportback E-tron wygląda identycznie jak jego tradycyjny odpowiednik A3. W Niemczech cena hybrydowej wersji zaczyna się od 37.900 euro, czyli jest o 15 100 euro większa niż koszt zakupu podstawowej wersji z napędem benzynowym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane