/  / Honda podejmuje próbę pobicia rekordu Guinnessa

Honda podejmuje próbę pobicia rekordu Guinnessa

Honda|
Honda Civic Tourer 2014
© IBRM Samar
Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014 Honda Civic Tourer 2014

Honda zweryfikuje zużycie paliwa oszczędnego silnika 1,6 litra i-DTEC w rzeczywistych warunkach eksploatacji, biorąc udział w wyprawie wiodącej przez 24 państwa Unii Europejskiej (łącznie 13 000 kilometrów), której celem jest ustanowienie nowego rekordu Guinnessa w zakresie niskiego zużycia paliwa.

W poniedziałek, 1 czerwca 2015 roku, dwóch członków zespołu badawczo-rozwojowego z należącego do Hondy centrum European Research & Development (R&D) rozpocznie podróż po Europie modelem Civic Tourer. Pracownicy Hondy wyruszą z Aalst w Belgii w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jadąc się w stronę Holandii i Niemiec, aby po około 25 dniach i przejechaniu łącznie 13 614 kilometrów, powrócić do miejsca startu.

Honda podejmuje próbę bicia rekordu GUINNESSA po przeprowadzeniu kilku niezależnych testów, które potwierdziły, iż jednostka 1,6 litra i-DTEC zużywa mniej paliwa w rzeczywistych warunkach drogowych, niż deklaruje producent. Japońska firma chce więc pochwalić się osiągami swojej zaawansowanej konstrukcji i wprowadzić nowe standardy w tej klasie, ustanawiając nowy rekord GUINNESSA. Podobna próba jeszcze nigdy nie była podejmowana w Europie.

Zgodnie z wytycznymi KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA, podczas próby bicia rekordu, w samochodzie - przez całą podróż - muszą znajdować się obaj kierowcy. Będą nimi Fergal McGrath i Julian Warren, koledzy pracujący od około 18 lat w dziale badawczo-rozwojowym Hondy przy europejskiej fabryce firmy w Swindon w Wielkiej Brytanii. Śmiałkowie zobowiązali się, iż każdy z nich pokona codziennie około 592 kilometrów w 7,5 godziny.

Oficjalna nazwa REKORDU GUINNESSA brzmi „Najniższe zużycie paliwa - wszystkie 24 państwa Unii Europejskiej”, a wydajność paliwowa będzie mierzona w litrach na 100 kilometrów oraz w milach na galon. Jeśli próba zakończy się sukcesem, nowy rekord będzie obowiązywał wszystkie samochody osobowe, w tym modele hybrydowe i elektryczne. W oparciu o rygorystyczne założenia, załoga samochodu biorącego udział w próbie bicia rekordu musi zgromadzić w każdym z 24 wymienionych państw określone dowody, jak na przykład zapis w dzienniku pokładowym dotyczący spalania/przebiegu, odczyt GPS, nagranie wideo, zdjęcia oraz podpisy niezależnych świadków, co będzie gwarancją tego, iż zespół rzeczywiście odwiedził te państwa.

W celu dokładnego śledzenia trasy przejazdu, czasu podróży i pokonanego dystansu, samochód został wyposażony w urządzenie lokacyjne dostarczone. Urządzenie zapewni dokładne informacje przekazywane w czasie rzeczywistym, dzięki którym Honda będzie mogła dostarczyć arbitrom KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA wiarygodne dane zebrane w sposób automatyczny podczas całej podróży. Miłośnicy Hondy będą mogli na bieżąco śledzić przebieg podróży na stronie http://www.tracker.co.uk/RealFuelChallenge.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane