/  / Honda NSX Concept zadebiutuje w...

Honda NSX Concept zadebiutuje w...

Honda|
null
© Honda
nullnullnullnullnullnull

Honda NSX Concept wystąpi po raz pierwszy w słynnym Festiwalu prędkości w Goodwood. Impreza odbywająca się w posiadłości Goodwood House, leżącej w hrabstwie West Sussex, gromadzi corocznie wiele sportowych samochodów oraz znakomitych kierowców.

Nowa Honda NSX została wyposażona w systemu Sport Hybrid SH-AWD, pojazd wyposażono w nową wersję dynamicznego silnika VTEC V-6, który posiada bezpośredni wtrysk paliwa i współpracuje z dwusprzęgłową przekładnią z wbudowaną jednostką elektryczną. W rezultacie kierowca ma do dyspozycji osiągi samochodu sportowego generowane przez niezwykle wydajny układ napędowy.

Nowy NSX otrzyma montowany centralnie silnik V6, który posiada bezpośredni wtrysk paliwa i współpracuje z dwusprzęgłową przekładnią z wbudowaną jednostką elektryczną

NSX nowej generacji produkowany będzie tylko w fabryce Hondy w Ohio i trafi do odbiorców z USA, a także z innych regionów świata, w tym Europy.Pierwsza generacja Hondy NSX produkowana była w japońskich zakładach Takanezawa w latach 1990-2004. W 2004 roku produkcję przeniesiono do fabryki Suzuka, gdzie model ten wytwarzany był do 2005 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane