/  / Honda i nowości 2015

RYNEK | Honda i nowości 2015

null
© Honda
null

Pod względem szykowanych nowości rynkowych rok 2015 zapowiada się dla Hondy bardzo pracowicie. Wówczas to do polskich salonów wjadą takie modele jak np. zupełnie nowy Jazz, a także miejski SUV, którego nazwa na rynek europejski nie została jeszcze ogłoszona.

Jak udało się nam potwierdzić, w roku przyszłym Honda wprowadzi na polski rynek zupełnie nową wersję modelu Honda Jazz. Samochód jest już dostępny na rynku japońskim pod nazwą Fit, zaprezentowano go też w Stanach Zjednoczonych na tegorocznych mototargach w Detroit oraz w Nowym Jorku.

Kolejna nowość anonsowana przez Japończyków to mały SUV. Samochód konstrukcyjnie spokrewniony jest z Jazzem. W Japonii ten miejski SUV nazywa się Honda Vezel. Z kolei na rynku amerykańskim klienci będą go znali jako Hondę HR-V.

Honda zapowiada, że nowy SUV wyposażony będzie m.in. w bardzo pomysłowy układ składania tylnej kanapy Magic Seats. Nie zdecydowano jednak jeszcze, czy podobnie jak w USA samochód również otrzyma nazwę HR-V, czy też może będzie to jakieś inne oznaczenie.

W roku przyszłym do polskich salonów wjedzie ponadto nowy Civic Type R, na razie znany jeszcze oficjalnie jako wersja koncepcyjna (patrz załączone zdjęcie), jak również Honda NSX. Nowy NSX zostanie wyposażony w układ napędowy i strukturę nadwozia, które mają gwarantować mocne wrażenia z jazdy. Pojazd otrzyma montowany centralnie silnik V6, współpracujący z hybrydowym układem napędowym czterech kół Sport Hybrid SH-AWD.

Przypomnijmy jeszcze, że z nowości tegorocznych na polskim rynku pojawił się w salonach Hondy model Civic Tourer, a w "blokach startowych" czeka jeszcze lekko zmodernizowana wersja Civic sedan (modyfikacje: grill, felgi, kolor plastików w panelu centralnym).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane