/  / Honda HR-V – Ekonomiczny SUV

Honda HR-V – Ekonomiczny SUV

null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowa Honda HR-V w najbardziej wydajnej wersji – z silnikiem 1.6 i-DTEC 120 KM – spalać ma według danych fabrycznych od około 4 litrów diesla na 100 km.

Od momentu wejścia na rynek nowa Honda HR-V będzie oferowana do wyboru z jednostką wysokoprężną 1.6 i-DTEC o mocy maksymalnie 120 KM lub z nowym benzyniakiem 1.5 i-VTEC (tutaj będzie do wyboru skrzynia manualna lub CVT).

Według wstępnych danych fabrycznych, zużycie paliwa w przypadku wersji dieslowskiej z nowo zaprojektowaną sześciobiegową skrzynią manualną będzie kształtować się na poziomie od około 4 l/100 km, przy emisji CO2 wynoszącej od 104 g/km. Równocześnie omawiana wersja zapewnia kierowcy sprint do "setki" w czasie około 10,1 sekundy (najlepszy wynik w gamie).

Natomiast zużycie paliwa dla wersji HR-V wyposażonej w silnik 1.5 i-VTEC 130 KM zaczynać się ma według danych fabrycznych od 5,2 l/100 km – w przypadku wersji z automatyczną przekładnią CVT (emisja CO2=120 g/km).

Azjatyckie nowości SUV 2015 – Hyundai Tucson, Kia Sportage, Honda HR-V

Analogiczna wersja – ale z manualną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach – na przejechanie 100 km potrzebuje średnio od 5,6 l/100 km (emisja CO2=130 g/km).

Przyspieszenie do "setki" trwa 10,3 sekundy w wersji z manualną skrzynią biegów lub 10,9 sekundy w konfiguracji 1.5 i-VTEC oraz przekładnia CVT.


W sprzedaży od września
Nowy HR-V oferuje bagażnik o pojemności wynoszącej 453 litry, gdy oparcia tylnej kanapy są w pionie, oraz do maksymalnie 1026 litrów – gdy są one złożone. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz praktycznemu systemowi Magic Seats przestrzeń bagażowa jest wyjątkowo funkcjonalna.

Specyfikacja nowego HR-V uwzględnia takie pozycje jak system informacyjno-rozrywkowy Honda Connect czy szereg rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa wykorzystujących radar i kamerę do monitorowania aktualnej sytuacji drogowej przed samochodem.

Nowa Honda HR-V zostanie wprowadzona do sprzedaży od września 2015.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane