/  / Honda HR-V będzie hitem i w Polsce?

Honda HR-V będzie hitem i w Polsce?

null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowa Honda HR-V odnosi już sukcesy w Japonii i USA. Teraz przyszedł czas na rynek europejski. Czy klienci na Starym Kontynencie także polubią HR-V?

Miejski SUV Hondy – oferowany na rynku japońskim pod nazwą Vezel (w Europie nosi oznaczenie HR-V) – wszedł do sprzedaży pod koniec roku 2013. Klienci w Kraju Kwitnącej Wiśni przyjęli auto bardzo życzliwie.

Na przestrzeni ostatniego półtora roku Honda Vezel pozostaje w Japonii najlepiej sprzedającym się autem w segmencie SUV. Do dziś klienci odebrali łącznie ponad 140.000 egzemplarzy, z czego w pierwszym półroczu bieżącego roku – około 38 200 sztuk.

Z kolei w Stanach Zjednoczonych sprzedaż SUV-ów marki Honda w pierwszym półroczu poszła w górę o ponad 10%. Największy wzrost zainteresowania – aż o 18% – autami tego typu odnotowano w czerwcu, gdy do amerykańskich salonów zawitał nowy HR-V.

"Honda HR-V zaliczyła mocny debiut, notując doskonałe wyniki po zaledwie dwóch tygodniach obecności na rynku - powiedział Jeff Conrad, wiceprezes i dyrektor Hondy w Stanach Zjednoczonych. W pierwszym pełnym miesiącu sprzedaży model HR-V trafił aż do 7 760 nabywców.Po wakacjach i w polskich salonach
Do polskich salonów sprzedaży nowa Honda HR-V wjedzie we wrześniu. Auto będzie dostępne w zestawieniu z jednostką benzynową 1.5 i-VTEC o mocy maksymalnie 130 KM lub ze 120-konnym silnikiem wysokoprężnym i-DTEC o pojemności 1,6 litra. Cennik zaczyna się od 77 000 złotych (PATRZ TUTAJ).

Mówi Wiesław Kołodziej, prezes oddziału Hondy w Polsce: "Cieszymy się, że już wkrótce tak atrakcyjny produkt, jakim jest HR-V, trafi do sieci autoryzowanych dealerów Hondy. Liczymy, że podobnie jak w Japonii i USA przypadnie on do gustu polskim klientom. Samochód ten reprezentuje ostatnio bardzo modny na naszym rynku segment niewielkich crossoverów, przy czym – oprócz atrakcyjnego designu – zaoferuje nabywcy przestronne, funkcjonalne wnętrze, w tym obszerny bagażnik, a także bardzo ekonomiczne jednostki napędowe".

O wynikach sprzedaży "starej" Hondy HR-V na polskim rynku przeczytać można TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane