/  / Honda Civic – Zapowiedź X generacji

Honda Civic – Zapowiedź X generacji

null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Japońska marka kończy prace nad modelem Honda Civic X generacji. Na targach w Genewie można będzie zobaczyć zapowiedź tego samochodu.

Stylizacja wersji koncepcyjnej nowego Civica zapowiada znaczącą zmianę wizerunku tego auta w stosunku do poprzednika. Jean-Marc Streng, dyrektor zarządzający Honda Motor Europe w dziale samochodów osobowych, powiedział: "Civic to najważniejszy model Hondy w Europie. Dla wielu klientów Civic jest synonimem prawdziwej Hondy. Auto w nowej odsłonie będzie kontynuacją najlepszych cech tego modelu i – mamy nadzieję – pozostanie kluczowym graczem w Europie".

W ostatecznej wersji produkcyjnej nowa Honda Civic wejść ma na rynek europejski w pierwszych miesiącach 2017.

Sportowa linia
Nowa Honda Civic hatchback będzie o 30 mm szersza, o 20 mm niższa i o 130 mm dłuższa od poprzednika. Większe i zarazem szersze koła i opony dają wrażenie auta mocno osadzonego na drodze, natomiast duży rozstaw osi i krótkie zwisy dodają sylwetce dynamiki.Krótki zwis przedniej części nadwozia i duże wloty powietrza składają się na bardziej agresywną interpretację znanego oblicza samochodów Hondy. Poniżej wyprofilowanej maski silnika znalazły się odważnie zaprojektowane reflektory i światła do jazdy dziennej wykorzystujące diody LED.

W bocznej części nadwozia wyróżnia się górne przetłoczenie ze zintegrowanymi przednimi i tylnymi klamkami drzwi, które kończy się u podstawy tylnych lamp LED w kształcie litery "C". Dolna linia boczna ciągnie się od przednich kół, przez drzwi ku tylnym nadkolom, podkreślając dynamiczną, pochyloną do przodu sylwetkę auta.

Silniki z turbodoładowaniem
Honda Civic będzie oferowana z trzema silnikami do wyboru: benzynowymi VTEC Turbo o pojemności 1,0 i 1,5 litra oraz zmodernizowanym dieslem 1.6 i-DTEC. Nowe jednostki wywodzą się z serii Earth Dreams Technology.

Turbodoładowane benzyniaki otrzymały układ zmiennych faz rozrządu, który przyczynia się do zwiększenia mocy i zredukowania emisji spalin. Turbosprężarka charakteryzuje się niską bezwładnością i bardzo krótkim czasem reakcji, natomiast bezpośredni wtrysk paliwa pomaga uzyskać wysoką moc maksymalną i korzystny przebieg momentu obrotowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane