/  / Honda Civic z możliwą usterką

Honda Civic z możliwą usterką

UOKIK|

Jak poinformowała firma Honda Poland, wybrane egzemplarze modelu Honda Civic mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Honda Poland, wybrane egzemplarze modelu Honda Civic (auta z roku modelowego 2009/2010/2011, wyprodukowane w Japonii, Wielkiej Brytanii i Chinach) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną.

Otóż w niektórych autach z automatyczną skrzynią biegów istnieje potencjalnie możliwość wystąpienia usterki w postaci nieprawidłowego wybierania biegów na skutek błędu w oprogramowaniu przekładni zautomatyzowanej i-Shift. Część mechanizmu wybieraka biegu wstecznego może być zgięta, jeśli samochód jest wielokrotnie parkowany na biegu wstecznym na terenie pochyłym. Może to prowadzić do sytuacji, w której po uruchomieniu silnika i zmianie biegu na neutralny lub pierwszy samochód nie ruszy lub w najgorszym wypadku ruszy do tyłu.

W Polsce akcją objętych jest 17 samochodów Honda Civic (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformuje pierwszych właścicieli pojazdów objętych kampanią listami poleconymi o konieczności wizyty w autoryzowanym serwisie w celu dokonania zmiany oprogramowania modułu TCM w samochodach posiadających zautomatyzowaną skrzynię typu i-Shift oraz (o ile będzie to konieczne) naprawy skrzyń biegów.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Honda Poland (adres: ul. Puławska 381, 02-801 Warszawa; tel. 22 545 75 00; email: honda@honda.pl; www.honda.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane