/  / Honda Civic X – Sedan też być musi

Honda Civic X – Sedan też być musi

Honda Civic Sedan - 2016
© Honda
Honda Civic Sedan - 2016Honda Civic Sedan - 2016Honda Civic Sedan - 2016Honda Civic Sedan - 2016

Uwaga mediów motoryzacyjnych przy okazji paryskiej premiery nowego Civica zwrócona była na hatchbacka. To jak najbardziej zrozumiałe. Jednak Honda zaprezentowała przy okazji również i wersję sedan 10. generacji.

Nadwozie Hondy Civic sedan jest szersze, dłuższe i niższe niż u poprzednika. Uwagę zwracają m.in. krótsze zwisy oraz agresywniej niż dotychczas zaprojektowany przed pas, z którym komponują się wydatne nadkola oraz wloty powietrza z przodu i z tyłu.

Przy mierzącym 4630 mm długości nadwoziu, Civic sedan jest według producenta jednym z najprzestronniejszych aut w swoim segmencie. Pojemność bagażnika przy normalnym ustawieniu kanapy – 519 litrów. Pokładowy system multimedialny oferuje np. dzięki funkcji Apple CarPlay i Android Auto możliwość podłączenia smartfona.

Na liście wyposażenia pojawi się m.in. pakiet systemów bezpieczeństwa i układów wspomagających kierowcę "Honda Sensing", a także czterocylindrowy benzynowiec 1.5 VTEC Turbo/182 KM – sparowany do wyboru ze skrzynią manualną 6-biegową lub z bezstopniową przekładnią CVT.

Z tego, co na razie wiadomo, Civic w wersji czterodrzwiowej będzie produkowany w Turcji. Sprzedaż na rynku europejskim ruszy na początku 2017 roku – podobnie jak w przypadku hatchbacka.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane