/  / Honda Civic WTTC 2014 [Video]

Honda Civic WTTC 2014 [Video]

Honda|
null
© Honda
null

Po kilku wyczerpujących sesjach testowych na torach w Aragon, Barcelonie, Le Castellet i Walencji, dział badawczo-rozwojowy Hondy, zespół J.A.S. Motorsport oraz najnowsza Honda Civic WTCC są gotowe do startów w mistrzostwach FIA WTCC 2014.

Nowy sezon Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych WTCC FIA 2014 rozpocznie się 13 kwietnia na ulicznym torze w Marrakeszu, natomiast ostatni wyścig sezonu odbędzie się w Makau, również na torze ulicznym. W tym roku, na pięciu kontynentach zostanie zorganizowanych dwanaście rund obejmujących łącznie 24 wyścigi.

Najważniejszą zmianą w sezonie 2014 jest nowy zbiór zasad technicznych FIA. To właśnie dzięki nim Honda Civic WTCC prezentuje się imponująco i muskularnie, a jej silnik generuje wyższą moc. Opracowaniem i budową podwozia nowego modelu zajął się zespół J.A.S. Motorsport, podczas gdy dział badawczo-rozwojowy Hondy z powodzeniem umieścił pod jego maską 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 380 KM, wyposażony w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa. Z kolei firma Mugen zapewnia autu wsparcie na torze wyścigowym

Cztery Hondy Civic WTCC
Rok 2013 był pierwszym pełnym sezonem startów zespołu Castrol Honda World Touring Car Team w mistrzostwach FIA WTCC. Duet Gabriele Tarquini i Tiago Monteiro zgarnął trzy zwycięstwa, a Honda wywalczyła tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów. Mówi się, że „zwycięskiego składu się nie zmienia”, dlatego Castrol Honda World Touring Car Team, czyli oficjalny zespół Hondy, powraca do rywalizacji na torze z dwoma Civicami WTCC. Za kierownicą pierwszego z nich zasiądzie Włoch - Gabriele Tarquini, mistrz WTCC z 2009 roku, a drugie auto poprowadzi Tiago Monteiro z Portugalii.Nowy silnik, nowy samochód
Nowe przepisy pozwoliły również na wykrzesanie wyższej mocy z silnika za sprawą zwiększonego przepływu układu dolotowego powietrza. Oprócz tego, dział badawczo-rozwojowy Hondy wprowadził inne zmiany w jednostce HR412-E na sezon 2014.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane