/  / Honda Civic Type R Concept i nie tylko

Honda Civic Type R Concept i nie tylko

HONDA|
null
© Honda
null

Honda informuje o gamie nowości, które zaprezentuje podczas tegorocznego salonu w Genewie. Na stoisku japońskiego producenta pojawi się Civic Type R, świętujący swoją światową premierę, oraz Honda FCEV Concept z ogniwami paliwowymi, która debiutuje w Europie.

Najważniejszym wydarzeniem zaplanowanym przez Hondę na targi genewskie będzie światowa premiera modelu Civic Type R Concept, demonstrującego kierunek stylizacji nadwozia produkcyjnej wersji tego auta, które wejdzie do sprzedaży w 2015 roku. Nazwane przez projektantów "samochodem wyścigowym przeznaczonym na publiczne drogi" za sprawą ekspresyjnego i eleganckiego designu, odzwierciedla ono dynamiczne osiągi, z których słyną modele Hondy oznaczone symbolem "Type R".

Podczas salonu w Genewie swoją europejską premierę będzie świętowała Honda FCEV Concept, potwierdzając tym samym pozycję japońskiego producenta jako lidera w opracowywaniu zaawansowanych technologii. Atrakcyjna i aerodynamiczna stylistyka auta koncepcyjnego to prawdopodobny kierunek stylizacji następnej generacji Hondy z ogniwami paliwowymi.

Nowości wystawy Genewa 2014

Debiut omawianego modelu na rynkach USA i Japonii przewidziany jest na rok 2015, a następnie samochód ma trafić do Europy.

Na genewskim stoisku Hondy znajdzie się również układ napędowy nowego supersamochodu NSX. Pojazd wyposażono w usytuowany wzdłużnie silnik V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem podwójnego turbodoładowania, sprzężony z innowacyjnym, trzysilnikowym układem hybrydowym Sport Hybrid SH-AWD.

Honda, jako zdobywca tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji konstruktorów w wyścigach WTCC w sezonie 2013, zaprezentuje w Genewie model Civic WTCC w barwach na rok 2014. Na wystawie znajdzie się również bolid RA271, który wziął udział w mistrzostwach świata Formuły 1 w 1964 roku, debiutując podczas Grand Prix Niemiec na torze Nurburgring, a także turbodoładowany silnik RA168E, który zdominował serię F1 w 1988 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane