/  / Hity rynkowe Forda AD 2014

Hity rynkowe Forda AD 2014

null
© Ford
null

Fiesta i Focus to dwa zdecydowanie najchętniej kupowane modele spod znaku Forda na rynku europejskim AD 2014. W przypadku Fiesty wzrost sprzedaży przekroczył 5%.

Fiesta – z ponad 307 200 egzemplarzami sprzedanymi na rynku europejskim (kraje Euro 20) – była w zeszłym roku zdecydowanie najpopularniejszym Fordem w gamie całej marki. W porównaniu z wynikami za 2013 wzrost wolumenu przekroczył 5%.

Co ciekawe – już po raz trzeci z rzędu Fiesta zajęła na rynku europejskim pierwsze miejsce pod względem sprzedaży w obrębie swojego segmentu.

Drugim najchętniej kupowanym Fordem w gamie został Focus – dzięki skumulowanemu wynikowi na poziomie 221 300 egzemplarzy. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym Focus przeszedł istotne zmiany modernizacyjne, które wniosły do gamy dużo świeżości.

Natomiast na trzecim miejscu podium w koncernowych statystykach ulokował się Ford C-Max. Na tego kompaktowego vana postawiło w roku ubiegłym łącznie około 88 800 Europejczyków.

Wynikiem sprzedaży tylko nieco gorszym od C-Maxa legitymuje się Ford Kuga. W przypadku tego akurat modelu padł wynik powyżej 85 900 egzemplarzy (+31%). To rekord dla Kugi licząc od momentu pojawienia się tego modelu w sprzedaży – w roku 2008.

W bieżącym roku kalendarzowym Ford liczy na dalsze wzrosty sprzedaży. Ma w tym pomóc pełna dostępność egzemplarzy z gamy nowego Focusa oraz Mondeo IV, jak również premiery w postaci nowego S-Maxa, C-Maxa oraz Mustanga – ikony motoryzacji zza Oceanu.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane