/  / Hity Fiata we Włoszech

Hity Fiata we Włoszech

null
© FIAT
null

Panda to etatowy lider sprzedaży włoskiej marki na jej macierzystym rynku. Ale i inne modele Fiata też w rankingu popularności lądują wysoko.

Po pierwszym kwartale bieżącego roku zestawienie najpopularniejszych modeli na rynku nowych osobówek we Włoszech otwiera niezmiennie Fiat Panda. Uzyskany przez tego gracza wynik przekroczył już wyraźnie pułap 40 000 rejestracji.

O dominacji Pandy świadczy również fakt, że pozostałym zawodnikom w peletonie nie udało się w omawianym czasie dobić nawet do wyniku na poziomie 20 000 sztuk. Najbliżej tego wyczynu była Lancia Ypsilon – reprezentująca markę, która wchodzi do grupy Fiat Chrysler Automobiles.

Kolejnymi w zestawieniu modelami są już Fiaty – a mianowicie 500, 500L oraz 500X. Każdy z nich zapewnił sobie rezultat na poziomie około 15 000 egzemplarzy.Ranking TOP-10 czołowych modeli we Włoszech zamyka natomiast rynkowy weteran w postaci Fiata Punto. A z kolei na pozycji #25 plasuje się nowe Tipo – wynik uzyskany przez tego akurat gracza wynosi blisko 5 700 egzemplarzy. Z powyższego tylko na marzec przypadło ponad 2 300 rejestracji.

Fiat liczy na szybki awans swojego kompaktu na wyższe pozycje zastawienia, w czym pomóc ma planowany debiut Tipo w wersji nadwoziowej hatchback oraz kombi.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane