/  / Hit ze stajni Mercedesa

Hit ze stajni Mercedesa

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Od rynkowego debiutu Mercedesa CLA w Europie koncern przekazał klientom na świecie łącznie już ponad 100 000 egzemplarzy CLA – w tym ponad 1 100 sztuk w Polsce.

Łącznie kompaktowe Mercedesy nowej generacji (Klasa A, B, CLA oraz GLA) znalazły na świecie ponad 800 000 nabywców, z czego ponad 5 500 na rynku polskim.

Piątym członkiem w rodzinie aut kompaktowych spod znaku gwiazdy będzie Mercedes CLA Shooting Brake. Jego debiut rynkowy nastąpi w drugiej połowie 2015.

W ramach strategii "Mercedes-Benz 2020" niemiecka marka premium prowadzi obecnie najszerszą ofensywę modelową w swojej historii zarówno z myślą o pielęgnacji więzi z dotychczasowymi klientami, jak i o pozyskaniu nabywców z zupełnie nowych grup. Najnowsze kompaktowe modele to dowód, że strategia ta przynosi owoce.

CLA osiągnął znaczny sukces przede wszystkim na jego głównym rynku, czyli w USA. Sprzedaje się tam statystycznie jeden na cztery egzemplarze modelu (od chwili debiutu: ponad 27 000 sztuk). To pierwszy Mercedes dostępny w Stanach Zjednoczonych w cenie poniżej 30 000 dolarów i pierwszy w segmencie aut kompaktowych na tamtejszym rynku.

Średnia wieku nabywców CLA za oceanem wynosi około 45 lat, czyli o 10 lat mniej niż w przypadku całej gamy Mercedesa. 8 na 10 właścicieli CLA jeździło wcześniej samochodem innej marki.

Poza USA kompaktowe, czterodrzwiowe coupe jest popularne zwłaszcza w Europie Zachodniej, dokąd trafia niespełna jedna trzecia produkcji. Prym wiodą tu rynki niemiecki oraz brytyjski.

W Polsce CLA od momentu premiery cieszy się niezmiennie dużym wzięciem – obecnie to co dziesiąty nowy Mercedes sprzedawany na naszym rynku. Od chwili premiery znalazł ponad 1 100 nabywców, z czego blisko 400 w okresie od stycznia do lipca bieżącego roku.

Co ciekawe, aż 15-proc. udział w sprzedaży ma najmocniejsza odmiana CLA 45 AMG o mocy 360 KM.

Łącznie Mercedes-Benz sprzedał w Polsce już ponad 5 500 kompaktowych modeli nowej generacji. Najpopularniejsze z nich to Klasa A oraz CLA, ale doskonale radzi sobie również GLA, który od stycznia do lipca trafił już w ręce 314 klientów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane