/  / Head-up w polskiej ofercie VW Passata

Head-up w polskiej ofercie VW Passata

null
© Volkswagen
null

Passat to pierwszy model marki Volkswagen, który oferuje możliwość wyposażenia samochodu w wyświetlacz przezierny head-up. Cena urządzenia – 2 270 PLN.

Po włączeniu odpowiedniego przycisku – ponad wskaźnikami na tablicy rozdzielczej i w miejscu, na które odruchowo pada wzrok kierowcy prowadzącego samochód – wysuwa się przezroczysta płytka. Prędkość jazdy, znaki drogowe, informacja o włączonych w danej chwili systemach asystujących oraz inne dane dotyczące jazdy pojawiają się na płytce o wymiarach 10 x 15 cm.

Wyświetlacz ma wysoką rozdzielczość wynoszącą 480 x 240 pikseli.

Z urządzenia można także odczytywać wskazania systemu nawigacyjnego oraz informacje ostrzegawcze. Kierowca po prostu patrzy na drogę, a na wysokości jego wzroku – pozornie dwa metry przed pojazdem – ukazują się najważniejsze informacje.

Jakie z tego korzyści?
Zaletą projekcji danych ostrzegawczych w bezpośrednim polu widzenia kierowcy jest skrócenie czasu reakcji u prowadzącego. Ponadto, wzrok nie musi się nazbyt często przestawiać z widzenia dalekiego na bliskie.

O tym, jakie informacje mają się pojawiać na wyświetlaczu (aktualna prędkość, ograniczenia prędkości, wskazania nawigacji itp.), decyduje kierowca za pośrednictwem menu komputera. Wyświetlacz head-up uruchamia się osobnym włącznikiem znajdującym się obok włącznika reflektorów.

Gdy wyświetlacz nie jest używany, płytka chowa się w tablicy rozdzielczej. Dzięki temu na urządzeniu nie osiada kurz.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane