/  / Gwiazda świeci jasno czyli najlepsze marki w Niemczech

Gwiazda świeci jasno czyli najlepsze marki w Niemczech

null
© Mercedes-Benz
null

Którzy producenci w oczach użytkowników motoryzacji w Niemczech cieszą się aktualnie najlepszym wizerunkiem? Odpowiedź – to gracze z segmentu premium.

Niemiecki magazyn "Auto Zeitung" już od 12 lat publikuje wyniki rankingu Image Report, w którym mogą wziąć udział czytelnicy oraz użytkownicy motoryzacji nad Renem. Opracowanie uwzględnia 20 obszarów, które jako całość mają wpływ na postrzeganie pozycji rynkowej danej marki w Niemczech.

W tegorocznej edycji ankiety – po raz pierwszy – na fotelu lidera rozsiadł się Mercedes-Benz. Marka spod znaku gwiazdy uzyskała wynik na poziomie 45,9% i tym samym poprawiła swoje dotychczasowe notowania o 4,8%. Mercedes zapunktował m.in. w takich kategoriach oceny jak bezpieczeństwo, jakość oraz niezawodność.

Na miejscu drugim oraz trzecim rankingu wylądowały natomiast marki BMW (45,1%) oraz Audi (44,4%). O ile producent spod znaku szachownicy utrzymał pozycję zajmowaną rok wcześniej, o tyle graczowi z Ingolstadt ta sztuka się udała – wcześniej Audi zajmowało bowiem najwyższy stopień na podium.

W tegorocznej edycji badania Image Report wzięło udział łącznie ponad 30 000 osób. Pierwsza dziesiątka najlepszych marek przedstawia się następująco (w nawiasie podano pozycję zajmowaną rok wcześniej):
  1. Mercedes-Benz (3)
  2. BMW (2)
  3. Audi (1)
  4. Volkswagen (4)
  5. Porsche (5)
  6. Opel (7)
  7. Skoda (6)
  8. Volvo (9)
  9. Tesla (15)
10. Ferrari (8)


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane