/  / Grupa Volkswagena punktuje

Grupa Volkswagena punktuje

null
© Volkswagen
null

Z 10 najchętniej kupowanych samochodów osobowych na rynku w Szwajcarii aż 8 to produkty Grupy Volkswagen oraz jedno BMW. Całkowitą dominację udało się przełamać tylko jednemu modelowi z Francji.

W pierwszym półroczu najchętniej kupowanym modelem osobowym na moto-rynku w Szwajcarii jest stary znajomy, czyli Volkswagen Golf. Od stycznia na kompakt z Wolfsburga zdecydowało się w Szwajcarii prawie 6 600 nabywców. Ty wynik o ponad 1 100 sztuk lepszy niż drugi w kolejności gracz, którym jest Skoda Octavia.

Na trzecim miejscu podium kolejny gracz z Niemiec i kolejny produkt Grupy Volkswagen. Jest nim Audi A3, które uzyskało wynik rzędu 2 400 egzemplarzy, ale do lidera i wicelidera ma już sporą stratę.

Co ciekawe, lista TOP-10 w Szwajcarii praktycznie w całości zdominowana jest przez auta marek, które należą do Grupy Volkswagen, jak np. wspomniana wyżej Skoda Octavia czy też SEAT Leon, który w statystykach rejestracyjnych jest na miejscu siódmym z wynikiem łącznie 1 900 egzemplarzy.

Top modele w Polsce

Łącznie aut marek z Grupy Volkswagena w zestawieniu TOP-10 jest osiem. Do tego dochodzi jeszcze BMW Serii 3 (miejsce szóste; ponad 2 200 sztuk), które także ma korzenie niemieckie.

Dominację tą udało się przełamać tylko Peugeot 208. Ten reprezentant francuskiej motoryzacji sprzedał się od stycznia w liczbie nieco ponad 1 800 sztuk, co na rynku szwajcarskim wystarczyło do zajęcia ósmej lokaty.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane