/  / Grupa Bońkowscy na liście TOP50 największych firm dealerskich w Polsce

Grupa Bońkowscy na liście TOP50 największych firm dealerskich w Polsce

Grupa Bońkowscy|
null
null

W marcu ogłoszono już po raz szósty listę pięćdziesięciu największych polskich dealerów samochodowych. Lista jest corocznie przygotowywana przez firmę DCG Dealer Consulting oraz Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Takie zestawienia są publikowane na wszystkich rozwiniętych rynkach dealerskich świata, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, we Włoszech czy Holandii. Na podstawie list TOP50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całego rynku.

Najważniejszym zjawiskiem, jakie pokazuje tegoroczna lista, jest spowolnienie procesu konsolidacji polskiego rynku dealerskiego przy jednoczesnej stabilizacji pozycji największych firm (na liście jest tylko 4 debiutantów).

Jednak choć w pierwszej dziesiątce rankingu liczba firm notujących spadki sprzedaży jest taka sama jak rok wcześniej, to ich straty są w większości przypadków niezwykle dotkliwe.

Na najnowszej liście TOP50 największych firm dealerskich w Polsce znalazła się Grupa Bońkowscy. "Pojawiliśmy się na liście na 43. miejscu, ale biorąc pod uwagę fakt, jak ciężki dla dealerów był rok 2012, uważamy ten debiut za udany - komentuje Dominika Bońkowska, właściciel salonów należących do grupy Bońkowscy. "Po raz pierwszy zsumowano nasz wynik na pięciu markach i to zadecydowało o miejscu w rankingu. Konsolidacja w naszym przypadku to jednej strony świadomy rozwój o klasę premium, z drugiej sukcesja obiektów rodzinnych".

Lista TOP50 największych firm dealerskich w Polsce

Grupa Bońkowscy reprezentuje aktualnie pięć autoryzacji: Toyotę w Komornikach koło Poznania, Opla w Poznaniu, Chevroleta w Sadach koło Poznania oraz MINI i BMW z autoryzacją na motocykle, w Szczecinie.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane