/  / Gratulacje dla Volvo V70

Gratulacje dla Volvo V70

null
© Volvo
null

Do końca bieżącego roku kalendarzowego zostało jeszcze troszkę czasu, jednak Volvo V70 już może świętować jako najchętniej kupowany model na rynku nowych osobówek w Szwecji AD 2014.

W okresie od stycznia do końca listopada zarejestrowano na szwedzkim rynku osobówek łącznie prawie 20 900 egzemplarzy modelu Volvo V70/XC70. To wynik znacznie przewyższający osiągnięcia któregokolwiek z konkurentów – nawet wewnątrz samej marki, którzy mogliby ewentualnie nawiązać rywalizację z kombi szwedzkiego producenta.

Volvo V70/XC70 pewnie zmierza po tytuł lidera sprzedaży na rynku szwedzkim AD 2014. Drugi w statystykach jest aktualnie Volkswagen Golf (15 400 rejestracji uzyskanych do końca listopada), a miejsce trzecie zajmuje Volvo S60/V60 (łącznie 13 000 egzemplarzy).

Dodajmy jeszcze, że oprócz wspomnianych wyżej modeli na szwedzkiej liście moto-przebojów figuruje jeszcze zaledwie dwóch innych graczy, którym w okresie od stycznia bieżącego roku udało się już przekroczyć granicę 10 000 rejestracji. To kolejno Volkswagen Passat (miejsce czwarte) oraz Volvo XC60 (pozycja piąta).

Premiery rynkowe Volvo 2015
Ważnym wzmocnieniem dla gamy marki Volvo, która przewodzi również w rankingu marek na szwedzkim moto-rynku, będzie planowana na rok 2015 premiera w salonach zupełnie nowego Volvo XC90, także crossovera V60 Cross Country.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane