/  / Golf wyprzedził Focusa

Golf wyprzedził Focusa

null
© Volkswagen
null

W zestawieniu najchętniej kupowanych nowych "osobówek" na rynku brytyjskim ciekawa zmiana: VW Golf uzyskał w maju lepszy wynik sprzedaży niż Ford Focus i wskoczył nawet na wysokie, drugie miejsce rankingu miesięcznego.

Jak wynika z najnowszego zestawiania czołowych modeli na rynku brytyjskim według SMMT, liderem rankingu za maj jest Ford Fiesta. Samochód z błękitnym owalem na masce uzyskał wynik ponad 9 400 rejestracji i po raz kolejny wyraźnie zdystansował rywali.

Natomiast na miejsce drugie wskoczył dość nieoczekiwanie Volkswagen Golf, który w maju miał na koncie ponad 7 100 rejestracji. Dzięki temu wyprzedził na brytyjskiej liście przebojów Forda Focusa, który z około 5 800 egzemplarzy musiał zadowolić się miejscem czwartym.

Przypomnijmy, że w zestawieniu podsumowującym cały rok ubiegły na rynku brytyjskim Focus był na pozycji drugiej, a Golf – na czwartej. Między tymi dwoma kompaktami uplasowała się natomiast Corsa, która nad Tamizą sprzedaje się z logo marki Vauxhall na masce. Corsa w rankingu za maj bieżącego roku również zajmuje trzecie miejsce na podium.

Top modele w Polsce maj 2014

Marka Vauxhall w zestawieniu majowym TOP-10 oprócz Corsy ma jeszcze dwóch innych swoich reprezentantów: to Astra (pozycja piąta; 5 000 egzemplarzy) oraz zamykająca stawkę Mokka (pozycja dziesiąta; 2 800 sztuk).

Tymczasem na miejscu szóstym w rankingu majowym plasuje się wytwarzany w Wielkiej Brytanii Nissan Qashqai (4 100 rejestracji). W ujęciu narastającym od stycznia ten kompaktowy crossover jest aktualnie również szósty, lekko wyprzedzając VW Polo, ale tracąc nieco dystans do Vauxhall Astry.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane