/  / Golf przed Octavią

Golf przed Octavią

null
© Volkswagen
null

Szwajcaria to jeden z tych rynków europejskich, gdzie największą sprzedażą wśród poszczególnych modeli wyróżnia się VW Golf. Pozycja Grupy Volkswagen w tym pięknym alpejskim kraju jest zresztą bardzo silna.

W okresie styczeń-maj najchętniej kupowanym nowym modelem osobowym na rynku szwajcarskim jest Volkswagen Golf, który jako jedyny w zestawieniu przekroczył łącznie sprzedaż 5 000 egzemplarzy. Wypada dodać, że kompakt z Wolfsburga to od lat etatowy lider sprzedaży samochodów w Szwajcarii w zestawieniach rocznych (i prawie zawsze miesięcznych), podobnie zresztą jak na rodzimym rynku niemieckim.

W zestawieniu TOP-10 najpopularniejszych modeli na rynku szwajcarskim oprócz Golfa jest jeszcze dwóch innych przedstawicieli marki Volkswagen. Są to kolejno modele VW Tiguan (miejsce trzecie; 2 000 sztuk) oraz VW Polo, które aktualnie zajmuje miejsce piąte z wynikiem 1 850 rejestracji.

Co ciekawe, czołowa piątka modeli w Szwajcarii jest całkowicie zdominowana przez produkty Grupy Volkswagen. Na wysokim, drugim miejscu plasuje się bardzo lubiana w tym alpejskim kraju Skoda Octavia, natomiast pozycja czwarta jest w rękach Audi A3, które nieznacznie wyprzedza VW Polo.

Top modele w Polsce maj 2014

Natomiast na miejscu siódmym "listy przebojów" w Szwajcarii pojawia się brat VW Golfa, czyli SEAT Leon. Sprzedaż "hiszpana" przekroczyła łącznie od stycznia poziom 1 500 egzemplarzy. Leon powinien jednak mieć się na baczności, ponieważ tuż za nim czai się Peugeot 208.

Ranking sprzedaży TOP-10 w okresie styczeń-maj zamyka natomiast w Szwajcarii Nissan Qashqai, który niedawno doczekał się następcy w postaci modelu drugiej generacji (1 350 sztuk).


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane