/  / Golf nadal pierwszy, choć ze spadkiem

Golf nadal pierwszy, choć ze spadkiem

null
© Volkswagen
null

Wygląda na to, że kompakt z Wolfsburga złapał lekką zadyszkę. Natomiast dużymi wzrostami na rynku europejskim może pochwalić się odwieczny rywal Golfa, czyli Opel Astra.

Liderem europejskiego rynku nowych samochodów osobowych jest cały czas Volkswagen Golf. Według danych firmy JATO Dynamics, od stycznia do końca lipca zarejestrowano na Starym Kontynencie łącznie ponad 300 000 egzemplarzy wspomnianego modelu – to jednak o 4,8% mniej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Statystykom niemieckiego kompaktu na pewno nie pomógł sam lipiec, który przyniósł spadek rzędu 21,6%.

Za VW Golfem kolejne miejsca na europejskiej liście przebojów zajmują takie modele jak Renault Clio, Volkswagen Polo oraz Ford Fiesta. Ci z kolei gracze legitymują się wynikiem na poziomie około 180-190 tysięcy rejestracji.

Wśród pozostałych modeli zestawienia szybko zyskuje w rankingu m.in. Opel Astra. Kompakt spod znaku srebrnej błyskawicy przekroczył pułap 150 000 egzemplarzy, co przekłada się na imponujący wzrost, wynoszący 26,5%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane