/  / Golf kontra Octavia

Golf kontra Octavia

(2015-07-09 16:48)
null
© Volkswagen
null

To nie wstęp do kolejnego testu porównawczego. To krótkie omówienie wyników sprzedaży nowych osobówek na rynku w Szwajcarii, gdzie o pierwsze miejsce na podium walczą VW Golf oraz Skoda Octavia.

Jak wynika z podsumowania wyników za całe pierwsze półrocze, na rynku nowych osobówek w Szwajcarii dwa modele – czyli Volkswagen Golf oraz Skoda Octavia – zaczynają wyraźnie odskakiwać rywalom w wyścigu o tytuł lidera rynku AD 2015. Kompakt z Wolfsburga już przekroczył wynik łącznie 7 100 rejestracji.

A Skoda Octavia? "Czeszka" również radzi sobie bardzo dobrze. W okresie od stycznia do końca czerwca ma już na koncie 6 600 rejestracji i razem z Golfem wyraźnie wyprzedza stawkę. Warto dodać, że trzeci w stawce gracz – czyli Volkswagen Polo – legitymuje się aktualnie wynikiem na poziomie "tylko" 3 200 egzemplarzy.

Do końca roku pozostało jeszcze sporo czasu, ale wiele wskazuje, że to właśnie Golf oraz Octavia stoczą bój o pozycję #1 w rankingu top-modeli na rynku szwajcarskim. W zestawieniu zbiorczym za AD 2014 od swojej koncernowej siostry lepszy okazał się kompakt z Wolfsburga. Czy i tym razem historia się powtórzy?


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane