/  / Golf GTI Clubsport – 290 koni na urodziny

Golf GTI Clubsport – 290 koni na urodziny

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W rodzinie Golfa model GTI to ukochane dziecko Volkswagena. Z okazji urodzin zawsze może liczyć na wspaniałe prezenty. Tak samo będzie i w roku przyszłym.

Z okazji 40-tych urodzin model Volkswagen Golf GTI otrzyma nie lada prezent – będzie to nowiutka wersja GTI Clubsport. Auto dysponuje turbodoładowaną jednostką z bezpośrednim wtryskiem, która osiąga maksymalnie 265 KM, czyli o 35 koni więcej od najmocniejszego jak dotąd Golfa GTI.

Co ciekawe, za pomocą funkcji boost kierowca jest w stanie zwiększyć na krótko moc silnika do 290 KM.

Do setki w 6 sekund
Tak "uzbrojony" GTI Clubsport rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 6 sekund. Jeśli zamiast 6-biegowej skrzyni manualnej mamy do dyspozycji przekładnię dwusprzęgłową DSG, wówczas sprint do setki trwa nawet o 0,1 sekundy krócej.

Również i zużycie paliwa dzięki automatowi okazuje się niższe – zamiast średnio 6,9 l/100 km producent podaje dla konfiguracji z DSG wartość zaczynającą się od około 6,7 l/100 km.

Od strony stylistycznej Golf GTI Clubsport wyróżnia się takimi elementami jak np. zupełnie nowy przedni zderzak, specjalny spojler dachowy oraz czarny dyfuzor polakierowany na wysoki połysk.

Volkswagen Golf GTI Clubsport dumnie zapowiadany jest jako najmocniejsze GTI w historii. 290-konna wersja w sam raz pasuje na okrągłe, 40-te urodziny, które przypadają na początku roku 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane