/  / Golf GTD kombi do Polski trafi w maju

Golf GTD kombi do Polski trafi w maju

null
© Volkswagen
nullnull

Volkswagen Golf Variant ze znaczkiem GTD? Tego jeszcze nie było. Ale będzie. Niemiecka marka szykuje kombi z silnikiem TDI o mocy 184 koni.

Już od 1982 roku Volkswagen oznacza skrótem GTD – czyli Gran Turismo Diesel – samochody gwarantujące sportową, a zarazem oszczędną jazdę. Po raz pierwszy znaczek ten pojawia się na nadwoziu Golfa Varianta, który podobnie jak "zwykły" Golf GTD wyposażony jest w silnik TDI o mocy 184 koni mechanicznych.

Diesel zapewnia kierowcy Golfa GTD Varianta przyspieszenie do "setki" w 7,9 sekundy, a maksymalny moment obrotowy to 380 Nm. Producent podaje jednocześnie, że średnie zużycie paliwa wynosi około 4,4 l/100 km.

Sportowy charakter widać także na zewnątrz auta: oprócz charakterystycznych dla GTD zderzaków i osłony chłodnicy o strukturze plastra miodu Variant posiada przyciemnione tylne światła i nakładki poszerzające progi. Wygląd zewnętrzny omawianej wersji uzupełniają 17-calowe obręcze ze stopu metali lekkich Curitiba, czarne relingi dachowe oraz chromowane, podwójne końcówki rur wydechowych.

Do wyposażenia seryjnego Golfa GTD Varianta na rynku niemieckim należą także bi-ksenonowe reflektory, sportowe zawieszenie obniżone o 15 mm oraz progresywny układ kierowniczy, zapewniający lepsze zachowanie się przy dynamicznej jeździe oraz większy komfort w codziennej eksploatacji.

Premiera Golfa GTD Varianta odbędzie się podczas marcowej wystawy w Genewie. Natomiast w Polsce auto zostanie wprowadzone do oferty w maju.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane