/  / Główny stylista KIA znów doceniony

Główny stylista KIA znów doceniony

KIA|
null
© KIA/S. Belan
null

Podczas wieczoru w przeddzień otwarcia 29 Festival Automobile International w Paryżu nagrodą "2014 Grand Prix du Design" uhonorowany został Peter Schreyer z Kia Motors.

Peter Schreyer to główny stylista Kia Motors, a jednocześnie pełni obowiązki jako prezydent ds. designu i główny stylista Hyundai Motor Group.

Uzasadnienie przyznanego wyróżnienia brzmi tak: "Nagroda Grand Prix jest wyrazem uznania za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym. Nagrodę tą otrzymuje dzisiaj Peter Schreyer za osiągnięcia wzornicze w Huyndai-Kia Group. Przez siedem lat pracy jako główny stylista Kia, Peter koordynował działalność studiów projektowych w Korei, Ameryce oraz Europie i dokonał radykalnej transformacji designu Kia budującego atrakcyjność tej marki".

"Niezwykła ewolucja wzornictwa produktowego u południowokoreańskiego giganta motoryzacji związana jest ściśle z zaangażowaniem i know-how Petera Schreyera, który stał się jednym z niewielu naprawdę znanych protagonistów współczesnego wzornictwa motoryzacyjnego - podkreśla Jean-Michel Wilmotte, przewodniczący tegorocznego jury.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane