/  / Globalna sprzedaż Nissana LEAF przekroczyła 50 000 sztuk

Globalna sprzedaż Nissana LEAF przekroczyła 50 000 sztuk

Nissan|
null
© Nissan
null

Nissan LEAF, jako samochód ze stuprocentowym napędem elektrycznym, przekroczył kolejny historyczny próg dzięki sprzedaży 50 000 egzemplarzy, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję lidera sprzedaży wśród pojazdów z napędem elektrycznym.

Właściciele Nissanów LEAF z całego świata przejechali już ponad 260 mln km, czyli dalej niż wynosi odległość od Ziemi do Słońca. Cały ten dystans został pokonany przy braku emisji gazów wydechowych do atmosfery, co wspiera wysiłki czynione w kierunku obniżenia poziomu emisji szkodliwych tlenków azotu i innych zanieczyszczeń powietrza w miastach.

Największy przebieg Nissana LEAF odnotowany do tej pory jest dziełem klienta z Japonii (ponad 175 000 km). Auto jest dostępne w sprzedaży zaledwie od dwóch lat.

Po drogach 17 europejskich krajów jeździ na co dzień około 7 000 sztuk Nissana LEAF: pewien kierowca z Hiszpanii przejechał swoim autem ponad 43 000 km w ciągu jednego roku. To o wiele więcej niż wynosi średni przebieg roczny, a szybki przyrost liczby przejechanych kilometrów świadczy o niezawodności tego wielokrotnie nagradzanego samochodu elektrycznego Nissana.

Dowodzi tego również doskonała ocena zadowolenia klientów, wynosząca 95%; to najlepszy wynik spośród wszystkich modeli koncernu.

Sprawdź polskie nowości Nissana na rok 2013

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Europie notuje się znaczący rozwój infrastruktury do szybkiego ładowania CHAdeMO. Liczba dostępnych ładowarek umożliwiających naładowanie akumulatora od stanu rozładowania do 80% pojemności w ciągu około 30 minut wzrosła ze 158 do 601 punktów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W planach jest podwojenie liczby stacji szybkiego ładowania do końca tego roku.

Punkty ładowania instalowane są w takich lokalizacjach jak parkingi przy centrach handlowych czy stacje benzynowe przy autostradach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane