/  / Gdzie powstają modele Hyundaia?

Gdzie powstają modele Hyundaia?

null
© Hyundai
null

Myli się ten, kto uważa, że zdecydowana większość samochodów marki Hyundai trafiających do sprzedaży na rynku europejskich pochodzi z fabryk działających w dalekiej Azji. Firma z Korei Południowej stawia na ofensywę globalną, realizując duże inwestycje np. w Europie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według aktualnych danych, nawet około 60% pojazdów marki Hyundai trafiających do salonów sprzedaży w Europie pochodzi z niedawno wybudowanej fabryki Hyundai Motor w Czechach. To właśnie u naszych południowych sąsiadów powstają tak ważne produkty firmy jak gama kompaktowego Hyundaia i30 (na zdjęciu), a także crossovera ix35 i minivana ix20.

Drugim w kolejności dostawcą modeli Hyundai Motor na rynek europejski są zakłady koncernu w Indiach. Udział wynosi w tym wypadku ponad 15%. Z Indii trafiają na Stary Kontynent m.in. egzemplarze modelu Hyundai i10 oraz i20 w wersji trzydrzwiowej.

Trzydrzwiowy Hyundai i30 na start

Również powyżej 10-proc. udział w dostawach na rynek europejski mają zakłady Hyundai Motor w Turcji. To właśnie tam wytwarzane są egzemplarze modelu Hyundai i20 w wersji pięciodrzwiowej. Firma zapowiada w najbliższym czasie poważne inwestycje związane ze zwiększeniem mocy produkcyjnych swojej tureckiej fabryki.

Na koniec ciekawostka. Otóż tylko 10-12% samochodów Hyundaia sprzedawanych w Europie to egzemplarze trafiające na nasz rynek z fabryk w Korei Południowej. Na tej liście znajdziemy modele jak np. Hyundai i40, Elantra, Veloster oraz Santa Fe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane