/  / Furgon z asystentem martwego pola

Furgon z asystentem martwego pola

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Zmiana pasa w ruchu miejskim, wyprzedzanie w obszarze niezabudowanym i na autostradach. We wszystkich tych sytuacjach kierowca musi podejmować kluczowe dla bezpieczeństwa decyzje w ciągu zaledwie kilku sekund.

Duże lusterka boczne Sprintera zapewniają szerokie pole widzenia, dodatkowo zwiększone przez szerokokątne zwierciadła. Nową opcją jest asystent martwego pola: to nowość w segmencie, ostrzegająca kierowcę przed innym pojazdami znajdującymi się w tzw. martwym polu podczas zmiany pasa.

Funkcja asystenta martwego pola działa od prędkości około 30 km/h i bazuje na czterech czujnikach radarowych bliskiego zasięgu, zainstalowanych po lewej i prawej stronie za listwami ochronnymi, w okolicach słupka B oraz tylnego narożnika. Ich działanie obejmuje sąsiednie pasy ruchu.

Jeśli czujniki wykryją podczas jazdy samochód lub motocykl znajdujący się w martwym polu, na lusterku zewnętrznym po danej stronie pojawi się czerwony sygnał ostrzegawczy.

Gdy kierowca włączy kierunkowskaz i mimo ostrzeżeń systemu zacznie przystępować do manewru zmiany pasa, dodatkowo uruchomione zostanie ostrzeżenie akustyczne, a czerwony sygnał zacznie migać.

Funkcja asystenta martwego pola może zostać wyłączona przez kierowcę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane