/  / Francuskie kompakty z instalacją LPG

Francuskie kompakty z instalacją LPG

Piotr Złoty/gazeo.pl|
null
© Peugeot
null

Firma Czakram, będąca jedynym koncesjonariuszem marki BRC w Polsce, na mocy porozumienia z Peugeot i Citroenem będzie dostarczać dedykowane zestawy montażowe instalacji gazowych do siostrzanych modeli 301 oraz C-Elysee.

Instalacje będą montowane w wybranych autoryzowanych serwisach Peugeot i Citroena. Obecnie trwają dostawy samochodów demonstracyjnych, zestawów montażowych i są prowadzone szkolenia montażystów.

Systemy gazowe BRC będą montowane w pojazdach wyposażonych w silniki 1.6 VTi. Czakram dobrał odpowiednią do tej jednostki napędowej kompletację instalacji Sequent 24 oraz jego oprogramowanie. Opracowano także zestawy wsporników montażowych poszczególnych elementów instalacji gazowej tak, aby zachować powtarzalność montażu i wysoką estetykę wykonania.

Prace odbywały się pod nadzorem przedstawicieli firmy PSA Peugeot Citroen i zakończyły się audytem, który został przeprowadzony w firmie Czakram.

W ramach podpisanych umów gama modeli Peugeot i Citroena, które będą zasilane LPG, będzie sukcesywnie rozszerzana. Prace w tym kierunku są już prowadzone.

Citroen dopiero zaczyna swoją przygodę z LPG na polskim rynku, lecz Peugeot oferował już wcześniej zasilane autogazem modele. Pierwszy pochodził z lubelskiej montowni Peugeot 405, w której był on wyposażany w instalację trzeciej generacji Necam Koltec, później oferowano modele 406 i Peugeot 207 z instalacją LPG.

Ten ostatni powstawał już w oparciu o podzespoły BRC i technologię opracowaną przez Czakram, początkowo w Centrum Konwersji Czakram w Błoniu pod Warszawą, później w słowackiej fabryce PSA w Trnawie.

Opracowana przez Czakram technologia będzie także wykorzystywana w centrach konwersji Peugeot i Citroena poza granicami naszego kraju, które działają na mocy globalnych porozumień zawieranych z producentami samochodów przez centralę BRC we Włoszech. Jest to dowód uznania i potwierdzenie pozycji, jaką osiągnął polski koncesjonariusz BRC w strukturach tego włoskiego potentata.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane