/  / Francuski przebój

Francuski przebój

null
© Citroen
null

DS 3 to dla francuskiej grupy model wyjątkowy. Był on pierwszym elementem zupełnie nowej gamy produktowej, adresowanej do klientów z zasobniejszym portfelem, którzy szukają auta o odważnym, awangardowym wzornictwie.

W czerwcu francuską fabrykę koncernu PSA Peugeot Citroen w Poissy pod Paryżem opuścił 300-tysięczny egzemplarz modelu DS 3, którego kariera rynkowa rozpoczęła się w roku 2010. Ten nietuzinkowy samochód, który wyróżnia się takimi cechami jak awangardowe wzornictwo, bardzo szeroka gama możliwości personalizacyjnych dzięki najróżniejszym kombinacjom materiałowo-kolorystycznym oraz wysoka jakość wykończenia, dał początek całej gamie modelowej DS.

Obecnie gama produktowa obejmuje aż pięć propozycji: obok wspomnianego DS 3 jest to również DS 3 Cabrio, DS 4, a także DS 5 oraz DS 5LS. Ten ostatni z wymienionych modeli dostępny jest tylko na rynku chińskim, który z punktu widzenia sprzedaży całej gamy odgrywa rolę strategiczną.

W roku ubiegłym sprzedaż modeli z gamy DS wyniosła na świecie około 120 000 egzemplarzy, a licząc od samego początku – już ponad 410 000 sztuk.

Na koniec wróćmy jeszcze na chwilę do DS 3. Otóż już po wakacjach na polskim rynku zadebiutować ma wersja tego samochodu po liftingu (patrz zdjęcie). Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą w wyglądzie zewnętrznym auta jest przeprojektowany układ reflektorów.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane