/  / Fordy biorą podium

Fordy biorą podium

null
© Ford
null

Focus i Fiesta na dwa miesiące przed końcem roku kalendarzowego zajmują najwyższe pozycje w rankingu popularności wśród nowych osobówek rynku brytyjskiego. Czy Corsa może jeszcze Fordom odebrać prowadzenie?

W okresie od stycznia do końca października Ford Fiesta pewnie przewodzi jako lider rejestracji wśród modeli osobowych na rynku brytyjskim. Na koncie Fiesty jest już prawie 116 100 egzemplarzy sprzedanych klientom znad Tamizy. To bardzo duża przewaga, która gwarantuje miejskiemu Fordowi pierwsze miejsce w rankingu na koniec całego roku kalendarzowego 2014.

Pozycja druga w zestawieniu modeli należy aktualnie do kolejnego Forda. To Focus, który od stycznia zyskał uznanie ponad 74 100 brytyjskich klientów.

W przeciwieństwie do Fiesty, kompakt z błękitnym owalem na masce nie może być jednak jeszcze do końca taki pewny drugiego miejsca w zestawieniu łącznym za cały rok 2014. Dlaczego? Otóż dlatego, że niebezpiecznie blisko za Focusem plasuje się trzeci w brytyjskim rankingu Vauxall Corsa. Aktualnie różnica między tymi graczami wynosi nieco ponad 5 200 egzemplarzy.

Dogonić Focusa nie ma natomiast szans Volkswagen Golf. Kompakt z Wolfsburga aktualnie zajmuje na brytyjskim rynku pozycję czwartą, już teraz tracąc do Focusa prawie 10 000 sztuk. Za to w rywalizacji Golfa z Corsą o miejsce trzecie wszystko jeszcze jest możliwe.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane