/  / Ford Transit Connect do sprawdzenia w serwisie

Ford Transit Connect do sprawdzenia w serwisie

UOKIK|

Jak poinformowano Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niektóre egzemplarze modelu Ford Transit Connect mogą mieć usterkę fabryczną. Dlatego też prewencyjnie generalny importer Forda w Polsce zdecydował się ogłosić stosowną akcję naprawczą.

Chodzi o samochody wyprodukowane w okresie od 1 czerwca do 31 października ubiegłego roku. Otóż w niektórych autach może dojść do sytuacji, że sworzeń obrotowy służący do połączenia ramion wycieraczek, po stronie kierowcy i stronie pasażera, z głowicami ramion wycieraczek, może się poluzować, powodując utratę naprężenia ramion wycieraczek względem przedniej szyby. Wystąpienie tego zjawiska może prowadzić do odłączenia się ramienia.

Jeśli ramię wycieraczki odłączy się podczas jazdy, może to powodować brak działania wycieraczki, a tym samym zmniejszenie widoczności w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych wymagających użycia wycieraczek.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 290 pojazdów (lista numerów VIN patrz tutaj).

Pierwsi właściciele aut są informowani listownie o sytuacji i zapraszani do placówek autoryzowanych dealerów Forda w celu sprawdzenia, czy akurat w ich samochodzie występuje opisana wada i ewentualnego dokonania stosownej naprawy.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Ford Polska (adres: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa; tel. (0-22) 608 67 00; Infolinia: 0-801 50 60 70; www.ford.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane