/  / Ford Ranger #1, ale konkurencja nie śpi

Ford Ranger #1, ale konkurencja nie śpi

null
© Ford
null

Model spod znaku błękitnego owalu przewodzi aktualnie jako lider segmentu pickupów w Europie. Konkurencja nie zamierza jednak stać bezczynnie – zapowiada kolejne nowości.

Ranger utrzymuje pozycję lidera sprzedaży segmentu w Europie. Od początku stycznia model Forda znalazł nabywców na 25 500 egzemplarzy, co w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego daje wzrost o dynamice 32% (zestawienie dla krajów EU-20). Dzięki temu – jak wynika z wewnętrznych danych firmy Ford – Ranger został królem segmentu pickupów, wyprzedzając między innymi Toyotę Hilux.

Ford Ranger doczekał się już nowej wersji modelowej. Łatwo ją rozpoznać choćby po stylistyce przedniej części nadwozia. Do tego dochodzą udoskonalone jednostki napędowe – ze średnim spalaniem obniżonym nawet o 17% względem poprzednika.

Ważnym atutem nowego Rangera jest bogata oferta systemów wspomagających kierowcę, które poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Warto wspomnieć np. o układzie ostrzegającym o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu, adaptacyjnym tempomacie z funkcją wczesnego ostrzegania, systemie rozpoznawania mijanych znaków drogowych, jak również o kamerze cofania oraz czujnikach parkowania przód/tył.

Konkurencja też kusi nowościami
Europejski segment pickupów czeka w najbliższym czasie prawdziwy wysyp nowości. Zacznijmy od takich graczy jak nowe Mitsubishi L200 czy Nissan NP300 Navara. Do walki o klienta szykują się zresztą kolejne marki.

Na bazie wspomnianego modelu Nissana swojego pickupa w gamie chce mieć Mercedes-Benz oraz Renault (projekt Alascan Concept). Z kolei rozwiązania konstrukcyjne zaczerpnięte z nowego L200 znalazły zastosowanie w modelu Fiat Fullback.

Jest jeszcze oczywiście wspomniana wyżej Toyota Hilux. Ten akurat model już w roku przyszłym pojawi się w sprzedaży w nowej wersji. Jakby tego było mało, krążą też plotki o rychłych zmianach modernizacyjnych w przypadku Volkswagena Amaroka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane