/  / Ford pójdzie śladem Volkswagena?

Ford pójdzie śladem Volkswagena?

null
© Ford
null

Marka spod znaku błękitnego owalu nie wyklucza możliwości poszerzenia gamy osobówek o wersje, które wyróżniają się lekko terenowym wyglądem. Coś na kształt modeli Allroad u Audi.

Taką informację podał serwis Automotive News Europe. Jak przyznaje Barb Samardzich, dyrektor ds. operacyjnych Ford of Europe, firma widzi w tym segmencie duży potencjał wzrostu. Wygląd a'la auto rekreacyjne dałoby się zastosować w samochodach prawie każdego typu – nawet w tak kompaktowych konstrukcjach jak np. Fiesta. Do tego wystarczą m.in. czarne elementy ochronne karoserii oraz relingi dachowe.

Z kolei w gamie Grupy Volkswagen podobną stylistyką wyróżniają się nie tylko Audi A4 i A6 Allroad, ale również np. Volkswagen Passat Alltrack, Skoda Octavia Scout i SEAT Leon X-perience.

Oficjalnie Ford przyznaje, że popyt na SUV-y i samochody z napędem na wszystkie koła jest rzeczywiście bardzo duży. Dlatego też w ciągu kolejnych trzech lat firma planuje wprowadzić do sprzedaży pięć nowych lub zmodernizowanych modeli, które będą rywalizowały o względy klientów w segmencie SUV-ów i crossoverów.

O jakie samochody dokładnie chodzi Fordowi? Oficjalnie dwa z nich to Edge oraz Kuga po face-liftingu. Zadebiutują na rynku europejskim jeszcze w tym roku kalendarzowym.


Cały artykuł z Automotive News Europe znaleźć można TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane