/  / Ford Mustang – Ponad 17 700 zamówień

Ford Mustang – Ponad 17 700 zamówień

null
© Ford
null

Tylu już klientów w Europie zdecydowało się zamówić amerykańskie superauto licząc łącznie od drugiej połowy ubiegłego roku.

W ubiegłym miesiącu prasę motoryzacyjną obiegła informacja o sukcesach Mustanga, który w marcu wskoczył na pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych modeli sportowych w Niemczech. W kwietniu reprezentantowi Forda sztuczki tej nie udało się powtórzyć, choć i tak "amerykanin" został nad Renem liderem segmentu w podziale na klientów detalicznych.

Natomiast inny model sportowy spod znaku błękitnego owalu – czyli nowy Ford Focus RS – zbiera bardzo przychylne recenzje w prasie motoryzacyjnej. Łącznie wspomniany hot-hatch ma już na koncie ponad 6 800 zamówień.

Ambitne plany
Firma prognozuje, że tegoroczna sprzedaż całej gamy wyczynowych modeli ze znaczkiem Forda wynieść ma w Europie około 40 000 egzemplarzy. To stanowiłoby skok aż o 50% względem i tak już bardzo udanego roku 2015 (który notabene przyniósł poprawę o 61% r/r).



Czy aktualne wyniki sprzedaży zdają się potwierdzać trafność tych prognoz? Raczej tak: w kwietniu gama sportowych modeli Forda wypracowała wzrost o 62%, natomiast łącznie od stycznia – o 91%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane