/  / Ford Mustang #1 na świecie

Ford Mustang #1 na świecie

null
© Ford
null

Ford Mustang pod względem popularności to aktualnie gracz #1 w segmencie samochodów sportowych na świecie. W Europie króluje wersja Fastback.

Tak wynika z danych firmy analitycznej IHS Automotive, zebranych za okres pierwszego półrocza 2015. Zgodnie z cytowanym raportem, rejestracje przypadające na Mustanga wyniosły łącznie 76 124 egzemplarze. To zarazem aż o 56% więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

"Klienci w Europie i na rynkach z ruchem lewostronnym od przeszło półwiecza czekali na oficjalną sprzedaż Mustanga w swoich krajach. Nic więc dziwnego, że notujemy ogromny popyt na Mustanga w tych właśnie regionach świata - przyznaje Stephen Odell, wiceprezes ds. globalnego marketingu, sprzedaży i obsługi.

Na rynku europejskim najpopularniejsze kolory w gamie Mustanga to Race Red oraz Magnetic Grey (21% wszystkich sprzedanych aut). Klienci nabywający fastbacki preferują czerwień (24%), zaś kabriolety – szarość (32%).

Statystycznie 3 na 4 Mustangi sprzedane w Europie to fastbacki (72%). Z kolei 2 na 3 klientów decyduje się na silnik V8 5.0 o mocy 421 koni (64%).

Niemal dokładnie tyle samo nabywców chce jeździć wersją z 6-biegową skrzynią manualną (51%) co z 6-biegowym automatem (49%). Jednakże automatyczna skrzynia jest popularniejsza wśród nabywców odmiany 5.0 V8 (57%), zaś manualna wśród kupujących egzemplarze Mustanga z 317-konnym silnikiem 2.3 EcoBoost (65%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane