/  / Ford Mondeo Vignale kosztuje...

CENY | Ford Mondeo Vignale kosztuje...

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Najbardziej prestiżowa wersja Mondeo – czyli Vignale – kosztuje na polskim rynku od 149 000 złotych. Niebawem linia Vignale będzie też dostępna w ofercie Forda S-Max.

Linia Vignale stanowi ukoronowanie gamy modelowej Mondeo jako najbardziej komfortowa, a zarazem najlepiej wykonana wersja w całej ofercie. To propozycja adresowana do tych klientów, którym z jednej strony nie wystarcza "zwykły" Ford w topowej specyfikacji Titanium, a którzy z drugiej strony niekoniecznie muszą jeździć autem ze znaczkiem BMW czy Audi na masce.

Z zewnątrz Ford Mondeo Vignale wyróżnia się dzięki takim elementom jak m.in. 18- lub 19-calowe felgi ze stopu metali lekkich, oznaczenia serii Vignale na pokrywie bagażnika i progach, chromowane klamki drzwi i obudowy lusterek, atrapa chłodnicy o wzorze sześciokątów, jak również dostępny za opłatą lakier metalizowany Vignale Nocciola (1 350 PLN) lub Vignale White (3 050 PLN).

Wygodne fotele w sześciokąty
Siedzenia Mondeo Vignale pokryto skórzaną tapicerką z pikowaniem tworzącym wzór sześciokąta, przeszyciami oraz miękkimi elementami, które zachodzą na tablicę przyrządów, konsolę centralną, podłokietnik oraz górne panele drzwi. Za dopłatą (3 750 PLN) do auta można zamówić przednie fotele wielokonturowe z funkcją masażu, która realizowana jest przez 11 poduszek napełnianych powietrzem.

Osoby podróżujące Mondeo Vignale nie powinny narzekać w kabinie na hałas, który tworzy szum wiatru opływającego nadwozie. To zasługa specjalnych szyb. Do tego dochodzi jeszcze oferowany jako standard system aktywnej redukcji hałasu – Active Noise Cancellation. Obejmuje on trzy mikrofony, które poprzez system audio wysyłają sygnał o odwrotnej fazie, co pozwala poprawić ogólny komfort akustyczny wnętrza.Ile taki Ford kosztuje?
Mondeo Vignale będzie można kupić w czterodrzwiowej odmianie sedan lub jako kombi. Ceny zaczynają się od 149 000 złotych, przy czym dopłata do wersji kombi wynosi 4 000 PLN.

SILNIKI BENZYNOWE
- 2.0 EcoBoost 203 KM/300 Nm: od 150 600 złotych
- 2.0 EcoBoost 240 KM/340 Nm: od 158 000 złotych
HYBRYDA
- 2.0 Hybrid 187 KM/173 Nm: od 152 000 złotych
DIESEL
- 2.0 TDCi 180 KM/400 Nm: od 149 000 złotych
- 2.0 TDCi Bi-Turbo 210 KM/450 Nm: od 164 000 złotych

Jako jedyny w gamie, 180-konny diesel – w połączeniu ze skrzynią PowerShift – oferuje możliwość wyboru i napędu na obie osie.

Na standardowe wyposażenie Mondeo Vignale składa się m.in. tempomat z regulowanym ogranicznikiem prędkości (ASLD), reflektory w technologii Ford Dynamic LED, fotel kierowcy z elektryczną regulacją położenia w 10 kierunkach, tapicerka ze skóry perforowanej (tonacja jasna lub ciemna do wyboru), jak również kolorowy wyświetlacz dotykowy 8" oraz zestaw 9 głośników Sony.

Dodatkowe usługi
Wart podkreślenia jest fakt, że Ford Mondeo Vignale przed opuszczeniem linii montażowej otrzymuje w fabryce ręczne wykończenie pod okiem specjalistów, których zadanie polega również na wychwyceniu wszelkich niedociągnięć jakościowych.

Ford Mondeo Vignale to również cały pakiet usług, na jakie może liczyć użytkownik. Oferta on m.in. możliwość odbioru auta spod domu (lub biura) na potrzeby czynności serwisowych oraz odstawienie pojazdu pod wskazany adres, darmowy dostęp do myjni, a także 24-godzinny kontakt z centrum obsługi klienta.  

Wyjątkowość oferty Ford Mondeo Vignale podkreśla dodatkowo fakt, że auto można zamówić w ramach sieci dedykowanych placówek Ford Store. W Polsce takich salonów zaplanowano 6.

Najpierw Mondeo, potem S-Max, a potem...
Już teraz marka spod znaku błękitnego owalu zapowiada, że w ślad za Mondeo kolejnym modelem oferowanym w ramach serii Vignale będzie S-Max (podobno jeszcze w tym roku). A potem – kto wie? Może i Ford Focus?
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane