/  / Ford Mondeo teraz kosztuje w Polsce od 63 000 złotych

Ford Mondeo teraz kosztuje w Polsce od 63 000 złotych

Ford Polska|
null
© Ford
null

Firma Ford Motor Company ogłosiła wprowadzenie na rynek zmodyfikowanych wersji Forda Mondeo, które będą odznaczały się emisją CO2 zredukowaną o 8%, niższym zużyciem paliwa, bogatszym wyposażeniem i atrakcyjną ceną.

W zależności od rynku modele wyposażone w popularny silnik wysokoprężny 2.0 Duratorq będą emitowały według danych fabrycznych średnio tylko  119 gramów CO2 na kilometr; to o 10 g/km mniej niż dotychczas.

Jednostka 2.0 Duratorq montowana pod maską Mondeo rozwija nawet 163 KM. To oznacza, że model ten jest mocniejszy niż większość konkurencyjnych pojazdów emitujących poniżej 120 gramów CO2 na kilometr.

Według deklaracji producenta, zużycie paliwa zostało jednocześnie zredukowane z 4,9 do 4,6 l/100 km.

Ford ogłosił również, iż w zależności od rynku wprowadza nowe bogatsze pakiety wyposażenia promocyjnego, na których klient zyskuje do 49% upustu oraz nowe promocyjne ceny, niższe nawet do 14 600 zł.

Teraz ceny Forda Mondeo zaczynają się już od 63 000 złotych (patrz TUTAJ).

Inżynierowie firmy Ford zmodyfikowali parametry 2-litrowego silnika wysokoprężnego Duratorq  i zoptymalizowali profil aerodynamiczny, aby uzyskać emisję CO2 na poziomie 119 g/km w przypadku limuzyny i 120 g/km w przypadku kombi.

Obniżenie emisji pozwoli nabywcom Mondeo skorzystać z ulg podatkowych oferowanych w wielu państwach europejskich, obejmujących pojazdy wydzielające 120 gramów CO2 na kilometr lub mniej.

Silnik wysokoprężny 2.0 Duratorq osiąga również niższą emisję CO2 w modelach Ford Galaxy i S-Max, która utrzymuje się teraz na poziomie 139 g/km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane