/  / Ford Mondeo ST-Line - w sportowym stylu

Ford Mondeo ST-Line - w sportowym stylu

null
© Ford
nullnullnull

Po małej Fieście i kompaktowym Focusie, Ford rozszerza paletę modeli w wersji ST-Line. Już niedługo do oferty dołączy Mondeo.

Ford uznał, iż najlepszym miejscem prezentacji popularnego modelu z pakietem nadającym drapieżniejszego wyglądu, będzie Festiwal Prędkości w brytyjskim Goodwood, który odbył się w dniach 23-26 czerwca. Nowa wersja podobnie, jak w przypadku mniejszych modeli – Fiesta i Focus charakteryzuje się głównie zmianami stylizacji nadwozia i wnętrza. ST-Line łatwo poznać po czarnej osłonie wlotu powietrza o strukturze plastra miody, przemodelowanym zderzaku przednim ze światłami do jazdy dziennej LED, dodatkowych nakładkach progi i zderzaki w stylu ST oraz tylnym dyfuzorze. Sportowe akcenty we wnętrzu ograniczają się do kierownicy wykończonej skórą perforowaną, fotelach sportowych z tapicerką materiałową lub skórzaną oraz czerwonych przeszyciach.

Od strony technicznej nie można spodziewać się rewolucji. Obniżone o 10 mm zawieszenie o twardszych nastawach to wszystko na co można liczyć. Do napędu przewidziano wybrane silniki z obecnej gamy napędowej. Spośród silników benzynowych wybór stanowią 1.5 EcoBoost 160 KM oraz 2.0 EcoBoost o mocy 203 lub 240 KM. Paleta jednostek wysokoprężnych obejmuje motory 2.0 TDCi o mocy 150, 180 lub 210 KM. Według zapewnień producenta najmocniejsze silniki 2.0 EcoBoost oraz 2.0 TDCi 210 KM dostępne będą wyłącznie z dwusprzęgłową, 6-biegową przekładnią PowerShift.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane