/  / Ford Kuga po kuracji odmładzającej

Ford Kuga po kuracji odmładzającej

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnull

Amerykańska marka prezentuje nową wersję modelu Ford Kuga. Auto ma m.in. zmienioną linię przodu, nowy silnik wysokoprężny 1.5 TDCi oraz system multimedialny SYNC 3.

Ford Kuga 2016 otrzymał nowy trapezoidalny grill oraz przeprojektowane lampy główne ze zintegrowanymi światłami dziennymi w technologii LED. W ofercie paleta kół o średnicy 17, 18 i 19 cali. Dostępne będą w kilku różnych wariantach wykończenia, w tym Luster Nickel.

W gamie jednostek napędowych pojawi się 120-konny silnik wysokoprężny 1.5 TDCi. Według danych fabrycznych, nowy diesel spala średnio od około 4,4 l/100 km.

Rozumie po polsku
Nowa Kuga to również system multimedialny SYNC 3. Zapewnia on szybsze działanie, uproszczone sterowanie i wsparcie pięciu dodatkowych języków – w tym polskiego. Wystarczy wcisnąć przełącznik i powiedzieć np. "Muszę zatankować", aby komputer pomógł kierowcy w znalezieniu najbliżej zlokalizowanej stacji benzynowej.

Użytkownik może sterować systemem SYNC 3 przez ekran o przekątnej 8 cali w taki sam sposób, jak korzysta się ze smartfona. Nowy interfejs to większe i łatwiejsze do zidentyfikowania przyciski na ekranie, a także funkcjonalność gestów (zsunięcie/rozsunięcie palców, przesunięcie palców po ekranie itp.)Użytkownicy iPhone'ów mogą aktywować funkcję Apple CarPlay: telefonowania, przeszukiwania zasobów muzyki, odbierania i wysyłania informacji, wybierania optymalnej drogi do celu z pominięciem korków. Użytkownicy zaś aparatów działających na bazie systemu Android mogą skorzystać z funkcji Android Auto. Dzięki niej da się podczas jazdy korzystać z aplikacji Google Search, Google Maps i Google Play.

Oprogramowanie można aktualizować bezprzewodowo – za pośrednictwem sieci GSM lub WiFi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane