/  / Ford Ka+ i pierwsze przymiarki cenowe

Ford Ka+ i pierwsze przymiarki cenowe

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na polskie ceny tego modelu jest jeszcze za wcześnie. Ale nowiutki Ford Ka+ właśnie wchodzi do oferty marki w Niemczech. Na ile go tam wyceniono?

Ford Ka+ to teraz reprezentant samochodów klasy subkompaktowej – w przeciwieństwie do swojego 3-drzwiowego poprzednika, który rywalizował o względy klientom wśród modeli segmentu mini. Nadwozie Ka+ mierzy niespełna 4 metry długości (dokładnie 3929 mm), a wnętrze według zapewnień producenta pomieści w razie potrzeby nawet pięcioro pasażerów (rozstaw osi: 2489 mm).

Ka+ powstał z myślą o tych klientach, którzy szukają praktycznego auta miejskiego o korzystnej relacji ceny zakupu do walorów użytkowych. Specyfikacja auta dla rynku polskiego jest aktualnie w przygotowaniu. Jednak wiemy już, ile model spod znaku błękitnego owalu kosztować będzie w Niemczech.

Otóż bazowa wersja Forda Ka+ startuje nad Renem od 9 990 euro. Wyposażenie standardowe obejmuje takie elementy jak m.in. elektryczne przednie szyby i boczne lusterka, zamek centralny z pilotem, ESC z systemem Hill Start Assist oraz układ sześciu poduszek powietrznych.

ZOBACZ TEŻ:
Ford Ka+ i pierwsze informacje

Drugi oferowany poziom wyposażenia – kosztuje od 11 400 euro – dorzuca w serii np. klimatyzację manualną, zestaw audio z systemem multimedialnym SYNC i funkcją AppLink, a także kluczyk MyKey (można dzięki niemu zaprogramować chociażby maksymalną dozwoloną prędkość jazdy i głośność zestawu audio).

Forda Ka+ można zamawiać na rynku niemieckim od połowy czerwca. Natomiast oficjalna premiera w salonach nastąpi w październiku.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane