/  / Ford Focus w "ubranku" wersji ST

CENY | Ford Focus w "ubranku" wersji ST

null
© Ford
null

Marka spod znaku błękitnego owalu wprowadziła do oferty Focusa i Fiesty usportowioną odmianę ST-Line. Samochody można już zamawiać w salonach.

A skąd w ogóle pomysł na wersję ST-Line? Szefowie europejskiego działu firmy doszli do wniosku, że znajdą się na rynku klienci, którzy kupią auto z elementami stylistycznymi a'la Fiesta ST/Focus ST, choć z drugiej strony mogą obyć się bez wyczynowego silnika czy sportowego zawieszenia.

Debiutujące na rynku Fiesta ST-Line i Focus ST-Line są dostępne ze specjalnym pakietem stylizacyjnym nadwozia, obręczami aluminiowymi, sportowymi siedzeniami i kierownicą, jak również dodatkami w wykończeniu kabiny. Nie zapomniano też o samym zawieszeniu, które obniżono o 10 mm.

U Fiesty ST-Line najmocniejsza wersja silnikowa w gamie to 1.0 EcoBoost 140 KM, współpracujący z 5-biegowym "manualem", natomiast u Focusa – 1.5 EcoBoost zapewniający maksymalnie 182 konie.

Sportowe aspiracje
W gamie dostępna jest aktualnie Fiesta ST-Line (w cenie od 61 800 zł) oraz Focus ST-Line (od 81 390 zł). Do końca roku oferta poszerzy się jeszcze o dwa kolejne modele.

"Dzięki linii ST-Line większe grono klientów doceni sportową stylizację i dynamiczne właściwości jezdne inspirowane naszą gamą aut Ford Performance, obejmującą takie modele jak Focus RS, nowa Fiesta ST200 oraz Ford GT - powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. "W tym roku planujemy sprzedać w Europie 40 000 samochodów o wysokich osiągach. To będzie stanowiło wzrost o 50% w porównaniu z rokiem 2015, w którym z kolei sprzedaliśmy o 61% takich aut więcej niż w roku 2014.”
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane