/  / Ford Focus czyli numer jeden na świecie

Ford Focus czyli numer jeden na świecie

Ford|
null
© Ford
null

Ford Focus zachowuje wywalczoną w zeszłym roku pozycję światowego lidera sprzedaży. Dzięki wysokiemu popytowi w pierwszym kwartale 2013 roku zanotowano 18-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Z analiz wielkości nowo zarejestrowanych pojazdów, jakie przeprowadziła firma badawcza R.L. Polk & Co. wynika, iż w pierwszym kwartale roku (do 31 marca) zarejestrowano 288 724 egzemplarze Forda Focus. Są to obecnie najbardziej aktualne dostępne statystyki.

Ugruntowanie pozycji lidera sprzedaży Focus zawdzięcza w dużej mierze wysokiemu popytowi na rynku brytyjskim, brazylijskim i chińskim. W badanym okresie w Wielkiej Brytanii zarejestrowano łącznie 25 081, w Brazylii 7227 (+18%), a w Chinach 104 065 egzemplarzy tego modelu, co oznacza wzrost o 153% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedzającego.

Flagowa 250-konna wersja ST to pierwszy naprawdę globalny model sportowy firmy, który w zeszłym roku zadebiutował na rynku północnoamerykańskim, a w tym roku ma się pojawić w regionie Azji i Pacyfiku.

Firma Ford zapowiedziała niedawno wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji Focusa, która ma być pierwszym w Europie nie-hybrydowym pojazdem z napędem benzynowym, emitującym średnio zaledwie 99 g CO2 na kilometr. Omawiany pojazd wyposażony będzie w specjalnie zmodyfikowaną wersję wielokrotnie nagradzanego silnika 1.0 EcoBoost o mocy 100 KM.

Wersja ta ma się również wyróżniać wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na paliwo (według danych fabrycznych około 4,3 l/100 km).

"Nieustanny rozwój to klucz do globalnego sukcesu Forda Focus, co dobitnie pokazuje debiutująca na początku przyszłego roku w Europie, nowa wersja z silnikiem 1.0 EcoBoost, która emituje zaledwie 99 g CO2 na kilometr - mówi Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

"Odmiana ta dysponuje większą mocą aniżeli pierwsza generacja modelu sprzed 10 lat z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 litra i jednocześnie emituje o 47% mniej CO2. Te liczby to dobitne świadectwo nieustannego rozwoju firmy Ford".

Aby zaspokoić rosnący popyt firma Ford znacznie zwiększyła produkcję Focusa. W lipcu jego produkcję na globalnej platformie uruchomiono w zakładach w argentyńskim Pacheco.

Ford Focus jest obecnie montowany w dziewięciu fabrykach zlokalizowanych na czterech kontynentach. Rocznie zakłady w Niemczech, USA, Rosji, Chinach, Tajlandii, Wietnamie, Tajwanie i Argentynie są w stanie łącznie wyprodukować ponad 1,5 miliona egzemplarzy Focusa (ponad dwa pojazdy na minutę).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane