/  / Ford Fiesta ST samochodem roku

Ford Fiesta ST samochodem roku

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnull

Od czasu wejścia do sprzedaży w marcu ubiegłego roku, niewielki samochód firmy Ford zdobył w Europie i na całym świecie aż 22 nagrody.

Okrzyknięty „Samochodem Roku” przez  BBC TopGear Magazine (Wielka Brytania) oraz „Sportowym Samochodem Roku” przez magazyn Echappement (Francja), Ford Fiesta ST zdobył niedawno wyróżnienie „All-Star 2014” przyznane przez Automobile Magazine (Stany Zjednoczone).

Ford Fiesta ST wyróżnia się specjalnie skalibrowanym układem jezdnym i podwoziem. Samochód jest wyposażony w silnik benzynowy 1,6 l EcoBoost o mocy 182 KM i momencie obrotowym 240 Nm, który zapewnia autu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,9 sekundy i pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości 220 km/h.

Eksperci Forda wyposażyli ten model w elementy, które do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla większych samochodów. Wśród nich znalazł się zmodyfikowany układ TVC poprawiający stabilność jazdy na zakrętach, układ ESC z trzema trybami pracy, sześciobiegową przekładnię manualną oraz tarczowe hamulce z tyłu.

Ford Fiesta ST jest również praktyczny w codziennej eksploatacji dzięki niskiemu zużyciu paliwa oraz niskiej emisji CO2. Średnie zużycie paliwa wynosi 5,9 l/100 km, a emisja CO2 wynosi 138 g/km - oznacza to 20-procentową redukcję emisji dwutlenku węgla w porównaniu z Fordem Fiesta ST poprzedniej generacji, mimo zwiększenia mocy silnika w nowym modelu o 20 procent.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane